fbpx
   

У Житомирі заборгованість споживачів за воду побила рекорд

ЖКГ | 15:49, 9.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі заборгованість споживачів за водопостачання та водовідведення побила рекорд — наразі вона становить 53 млн грн. Рекордний борг за однією адресою – 145 тис. грн за воду.

Про критичний рівень заборгованості повідомила начальниця відділу по роботі з боржниками Ольга Лобова:

“Станом на 1 вересня загальний борг споживачів перед КП “Житомирводоканал” складає майже 53 млн грн. Це критичний рівень заборгованості, найбільший за всю історію підприємства, і поки що тенденції до його зменшення ми не спостерігаємо, навіть навпаки — він продовжує збільшуватися. Наразі маємо майже 4 тисячі довгострокових боржників, загальний борг яких становить майже 25,7 млн грн. Від початку року 90 абонентів заключили договір про реструктуризацію боргу і вже почали виплачувати кошти. Маємо констатувати й той факт, що 50% боржників взагалі не роблять ніяких кроків в напрямку погашення своєї заборгованості і надалі її накопичують”.

Житомирянам, які боргують великі суми, пропонують заключати договори на реструктуризацію.

У випадку невирішення питання водоканал подає до суду та стягує кошти через державних виконавців. Таким варіантом вже стягнено 257 тис. грн.

Також водоканал використовуватиме метод відключення від послуг водопостачання та водовідведення як метод боротьби з боржниками. Із серпня 2021 року це знову дозволено законодавством.