fbpx
   

У Житомирі встановили триметрового дідуха – його протягом двох тижнів в’язали п’ятеро людей

Події | 10:02, 7.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Різдвяного Дідуха для житомирян виготовляли в Рівному – його в’язали п’ятеро людей упродовж більш ніж двох тижнів. Заввишки дідух 3 метри. Побачити його можна до кінця січня у Свято-Михайлівському соборі.

Триметрового дідуха спочатку показали на вулиці Михайлівський. За традицією цей символ Різдва має 3 опори, 4 яруси та зірку з 12 променями. Житомирянин Олег Умінський розповів Суспільному, що важить дідух близько 20 кілограмів. Дідухів не можна спалювати, тому робили його зі спеціального жита – аби він міг простояти багато років.

Першими дідуха побачили перехожі на пішохідній Михайлівській, які протягом пів години мали можливість роздивитися та сфотографувати символ Різдва.

Школярку Ганну Євтушок дідух приваблює тим, що зроблений з натуральних матеріалів. Дівчина каже, що виглядає композиція дуже гарно.

На Різдвяні свята Дідух вирішили перевезти до Свято-Михайлівського собору. Встановили всередині церкви, щоб люди могли згадали українські традиції.

“Тільки зараз ми починаємо дізнаватися і розуміти традиції нашого народу, – говорить житомирянин Сергій Євтушок. – Це, мабуть, почалося з 2014 року. Тоді, коли пішло просвітлення на нашій землі. На сьогодні це мій світогляд”.

Дідух – традиційно український символ Різдва, розповідає священник Юрій Булава:

“До Петра I ялинок не ставили ніде. У нас в Україні за традицією в хатах і церквах ставили дідуха. Коли народився Ісус Христос, то його поклали в ясла з сіна. Це є нагадуванням про те, що Ісус народився у бідному вертепі і лежав на сіні”.

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі триметровий дідух стоятиме до 21 січня.