fbpx
   

У Житомирі встановили табло-радари вимірювання швидкості авто

 Поділитися

Поділитися в

Інформаційні табло-радари вимірювання швидкості автотранспортних засобів вже давно використовують біля пішохідних переходів в містах Німеччини, США, Канаді, Польщі, а відтепер і біля Житомирського екологічного ліцею №24.

Два пристрої встановили в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» 15 грудня 2020 року в обох напрямках руху на вул. Шевченка. Нині вони працюють в тестовому режимі. Технічні рішення є відповіддю на запит дітей, батьків та вчителів щодо підвищення безпеки пересування пішоходів біля Житомирського екологічного ліцею №24.

«77% учнів Житомирського екологічного ліцею №24 дістаються на навчання пішки. Крім цього, за результатами пішохідного аудиту маршрутів і території навколо ліцею діти, батьки та вчителі визначили, що два найближчі до ліцею пішохідні переходи на вул. Шевченка є небезпечними для пішоходів, а окремі водії не дотримуються дозволеної швидкості на відповідних відрізках дороги», – розповіла Аліна Кундіч, координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи».

Встановлені біля Житомирського екологічного ліцею №24 інформаційні табло-радари інформують водіїв про їхню швидкість за 60 – 100 метрів до пішохідних переходів. У випадку перевищення допустимої швидкості в зоні школи (40 км/год) попереджають про необхідність її зменшення відповідним інформаційним повідомленням червоного кольору.

«Табло-радар має функцію фіксації, накопичення та збереження даних, що допоможе в подальшому вивчати і відстежувати швидкість автотранспортних засобів, що рухаються відповідною ділянкою вулиці та на підставі цих даних приймати подальші управлінські рішення», – розповів Борис Пахолюк, директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради.

Загальна вартість обладнання та монтажних робіт з встановлення інформаційних табло-радарів склала 312,0 тис. грн. Це кошти безповоротної фінансової допомоги Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, які отримав Житомир в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).

Крім встановлення інформаційних табло-радарів (інноваційного для міста рішення) в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» біля Житомирського екологічного ліцею №24 у 2020 році вже покращено інфраструктуру для пішоходів: збудовані нові тротуари, замінено старе і пошкоджене покриття частини тротуарів, на якому могли травмуватись діти, встановлені дорожні знаки тощо. А в 2021 році планується встановити додаткове освітлення на пішохідних переходах та нанести дорожню розмітку.

Проєктом «TUMI: шлях до школи» передбачено мінімізувати або повністю усунути окремі локальні проблеми, з якими щодня зустрічаються діти, які є найбільш уразливими учасниками дорожнього руху, на шляху до навчальних закладів: ЖЕЛ №24, ЗОШ №8, ЗОШ №36 та Вересівської ЗОШ.