fbpx
   

У Житомирі встановлять ще 4 інформаційні табло-радари

Інфраструктура | 11:23, 7.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

У грудні 2020 року в місті Житомирі на вулиці Шевченка (в обох напрямках руху) біля Житомирського екологічного ліцею №24 встановили інформаційні табло з індикаторами вимірювання швидкості автотранспортних засобів.

Інформаційні табло були встановлені за грантові кошти Німецького товариства міжнародного співробітництва  (GIZ) GmbH в рамках міжнародного проєкту «TUMI: шлях до школи».

Крім інформаційних табло з індикаторами вимірювання швидкості автотранспортних засобів, в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи», у 2020 році проведено 4 велосипедні школи та встановлені велосипедні парковки критого типу у Вересівській загальноосвітній школі, ЗОШ №8, ЗОШ №36 та Житомирському екологічному ліцеї №24. Упродовж квітня-травня 2021 року в рамках проєкту планується завершити будівельні роботи з капітального ремонту засобів організації дорожнього руху (ремонт тротуарів, будівництво острівців безпеки, піднятого пішохідного переходу, нанесення нової дорожньої розмітки тощо) біля згаданих навчальних закладів.

Що стосується встановлених інформаційних табло, то і водії, і пішоходи відзначають їх позитивний вплив на поведінку та відчуття безпеки учасників дорожнього руху.

«За час роботи інформаційних табло, що встановлені на вулиці Шевченка, ми отримали, і продовжуємо отримувати велику кількість позитивних відгуків від мешканців та безпосередньо водіїв. Водії наголошують, що встановлені табло-радари дисциплінують та стимулюють дотримуватися швидкісного режиму. Але особливо приємно, що саме пішоходи відзначають позитивний вплив інформаційних табло на відчуття їх безпеки», – розповідає Аліна Кундіч, координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи».

Завдяки позитивним відгукам мешканців і було прийнято рішення закупити додаткові інформаційні табло: «У рамках проєкту ми планували закупити лише два інформаційна табло з індикаторами вимірювання швидкості автотранспортних засобів. Але при перегляді бюджету проєкту ми виявили економію коштів, яка виникла за результатами вже проведених закупівель товарів, робіт і послуг. Ми домовилися з німецькими партнерами про додаткову закупівлю інформаційних табло за зекономлені кошти. При цьому, позитивні відгуки мешканців щодо вже встановлених інформаційних табло стали вирішальним аргументом на користь встановлення в Житомирі ще 4 інформаційних табло. В іншому випадку, ми мали б просто повернути невикористані кошти міжнародним партнерам», – наголошує Борис Пахолюк, директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради.

Місця встановлення додаткових 4 інформаційних табло не визначені. Але, враховуючи, цільову аудиторію проєкту (пішоходи та, в першу чергу, діти шкільного віку) потенційні місця будуть обиратися серед локацій навколо навчальних закладів громади.

Довідково: Упродовж лютого 2021 року з нагоди Дня закоханих інформаційне повідомлення «вподобайка» інформаційних табло з індикаторами вимірювання швидкості автотранспортних засобів в місті Житомирі було замінено на зелене сердечко.

Встановлені в місті Житомирі інформаційні табло з індикаторами вимірювання швидкості автотранспортних засобів мають модуль збереження даних, завдяки якому можна відстежувати (досліджувати) швидкість всіх транспортних засобів, починаючи з дати введення в експлуатацію відповідних інформаційних табло.

Метою  проєкту «TUMI: шлях до школи» є розвиток сталої мобільності та підвищення безпеки пересування пішоходів, як найбільш вразливих учасників дорожнього руху.

Проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва  (GIZ) GmbH в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).