fbpx
   

У Житомирі встановлять ще 150 камер відеоспостереження

Безпека | 16:30, 23.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

23 грудня у Головному управлінні Нацполіції регіону презентували ініціативи по впровадженню системи відеоспостереження задля забезпечення безпеки та правопорядку, а також комфорту громад.

Поліція ініціює новий етап проєкту «Безпечна громада» – це встановлення систем відеоспостереження з аналітичними можливостями по всій території області, – розпочинаючи зустріч, акцентував начальник ГУНП Юрій Олійник.

Наразі у місті працює 265 камер відеоспостереження, 70 з яких розміщенні в закладах освіти, понад 20 – у медичних установах, інші – на вулицях, у парках, скверах та інших публічних місцях.

Одним з найбільш успішних прикладів реалізації проєктів безпечного та комфортного розвитку громади є мікрорайон Малікова в обласному центрі. Тут особиста ініціатива, підтримана громадою, знайшла практичне втілення. Один з таких проєктів у рамках «Бюджету участі» – «Раді вас бачити» вартістю у 1,5 млн гривень. При створенні системи відеоспостереження (а це 50 камер та комунікації до них), серед інших аспектів, подбали і про високу роздільну здатність камер, і про аналітичні можливості обробки відео.

Про окремі можливості системи відеоспостереження, зафіксованій на інтерактивній карті Житомира, розповів директор КП «Житомирський інформаційний центр» Олександр Климчук. Так, встановлені засоби візуального спостереження дозволяють розпізнавати номерні знаки та обличчя людей, ідентифікувати рухомі об’єкти, їх переміщення за певний проміжок часу, проводити аналітичні дослідження.

Загалом же в області встановлено 537 засобів візуального спостереження. Дві третини з них в автоматизованому режимі передають зображення до Ситуаційного центру Головного управління Нацполіції в області.

Начальник Головного управління Нацполіції Юрій Олійник повідомив про ініціативу додаткового встановлення в межах програми “Безпечне місто” у м. Житомирі 150 відеокамер, із зазначеної кількості – 72 з аналітичними можливостями розпізнавання номерних знаків та 17 – обличчя людей.

Також виконавча директорка Неурядової організації «Сучасний Формат» розповіла про можливості створення безпечного простору за рахунок участі у програмах міжнародних партнерів, як то «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області» програми ООН з відновлення і розбудови миру.