fbpx
   

У Житомирі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Cуспільство | 09:41, 16.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

15 травня житомиряни зібралися біля пам’ятного знаку “Невинним жертвам, знищеним комуно-більшовицьким режимом у 1937-1938 роках”, аби вшанувати пам’ять жертв більшовицького режиму.

До меморіалу поставили лампадки та поклали квіти, вшанувавши пам’ять загиблих хвилиною мовчання, – інформує Суспільне.

На плитах пам’ятного знаку викарбувані списки загиблих, серед яких були українці, поляки, німці, євреї, росіяни, чехи, білоруси, латиші, роми та литовці.

“Цих репресій зазнали представники всіх народів, хто не погоджувався із режимом, хто мав якусь власну думку. Та й взагалі навіть ті люди, які не були причетними до жодної політичної діяльності – прості робітники, інтелігенція, вчителі. З часом це все ставало відомим. Це одне із місць, де в такий нелюдський спосіб було знищено представників різних національностей, які проживали на нашій землі”, – каже заступник голови Житомирської військової адміністрації Віктор Градівський.

Житомирянка Олена Локовець, котра представляє спілку волинських чехів, говорить, що для їхньої спільноти це теж дуже пам’ятне і важливе місце. Щороку вони приходять сюди, аби вшанувати представників свого народу, котрі у 30-х роках ХХ століття стали жертвами комуно-більшовицького режиму.

“Я теж прийшла сьогодні сюди, щоб вшанувати пам’ять невинних людей, які потерпіли від того режиму, – каже житомирянка Ірина. – Взагалі важливо приходити сюди і згадувати цих людей, бо хто не пам’ятає історію, той її повторює”.