fbpx
   

У Житомирі вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Cуспільство, Події | 09:31, 15.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

14 грудня в Житомирі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, рятувальники, поліцейські, місцева влада та представники громадськості поклали квіти до пам’ятних знаків і меморіальних плит з іменами ліквідаторів, які пішли з життя.

Більше тисячі працівників органів внутрішніх справ Житомирщини були серед тих, хто у 1986 боровся з наслідками атомної аварії, – повідомляє Суспільне.

289 працівників пожежної охорони Житомирщини у травні 1986 року також вступили у боротьбу з радіацією – ліквідовували пожежу безпосередньо на станції, відкачували з-під реактора забруднену воду, подавали воду на бетонування, забезпечували зв’язок та пожежну безпеку у зоні відчуження. Безслідно це не минулося, каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Борис Чумак, котрий у 1986 році очолював пожежну охорону області і формував та відправляв на ліквідацію наслідків аварії зведений загін пожежників:

“Працівники пожежної охорони були там першими, – говорить Борис Андрійович. – І вже 28 квітня два загони – міліцейський і пожежний – були в Прип’яті на евакуації людей. А потім три області – Київську, Житомирську і Чернігівську – кинули нас туди для виконання всіх складних завдань. Першими почали відкачувати воду з-під реакторного приміщення, в тому числі, і група моїх хлопців-підлеглих. Чому саме з-під реакторного приміщення – бо там вода радіоактивна була. Туди скид ішов і коли зруйнувався реактор, то боялися, що від тієї високої температури реактор провалиться в воду і це буде водневий вибух. Із цим п’яти хлопців живим лишився тільки один. Ніхто тоді не заперечував, коли я їх всіх тут зібрав. Я навіть попереджав, що може хто хворий – підніміть руку, то ми заміну зробимо. Жоден не відмовився. І так загін поїхав на ліквідацію. Після того, десь через рік вони почали повільно, але посилено “йти”. Це не була якась проста прогулянка. І тому мені в серці так болить цей день. Всі ці роки болить. А так… Забувають про це зараз. Колись дали якісь пільги, а тепер забирають”.