fbpx
   

У Житомирі відзначать 115-у річницю з дня народження Сергія Корольова

Події | 16:53, 10.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

12 січня в обласному центрі відбудуться урочисті заходи з нагоди 115-ї річниці з дня народження нашого славетного земляка – видатного вченого і конструктора у галузі ракетобудування й космонавтики, головного конструктора перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположника практичної космонавтики Сергія Павловича Корольова.

Планом передбачено проведення у Житомирі таких заходів:

10:00 — урочисте покладання квітів до пам’ятника С.П. Корольову (майдан імені С.П. Корольова, 1);

10:30 — покладання квітів до бюсту С.П. Корольова (вул. Дмитрівська, 2, Національний музей космонавтики ім. С.П. Корольова);

10:45 — урочистості в експозиції «Космос» Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова;

11:30 — презентація результатів діяльності інноваційно-космічного кластеру «Полісся» (Поліський національний університет).

Нагадаємо, що з 23 грудня у Житомирській області діють обмеження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, тому просимо бажаючих взяти участь у заходах дотримуватися соціальної дистанції та використовувати захисні маски.

Довідково. Сергій Павлович Корольов народився 12 сiчня 1907 року в м. Житомирi в родинi вчителiв. З десятилiтнього вiку виховувався вiтчимом, iнженером-механiком за спецiальністю.

Під його керівництвом створено багато геофізичних і балістичних ракет, запущені перші у світі міжконтинентальна балістична ракета, ракета-носій «Восток» та її модифікації, здійснені польоти космічних кораблів, зокрема, вперше в історії пілотованих людиною та з виходом людини у відкритий космічний простір; створені перші космічні апарати серій «Місяць», «Венера», «Марс», «Зонд», штучні супутники «Електрон», «Блискавка-1»; розроблений проєкт космічного корабля «Союз».

Сергій Корольов виховав численних послідовників – учених та інженерів. У Житомирі засновано стипендії імені С.П. Корольова для студентів вищих навчальних закладів, на його честь названо багато навчальних закладів, міст та вулиць, зокрема Житомирський військовий інститут носить ім’я видатного житомирянина.