fbpx
   

У Житомирі відзначать 114-у річницю з дня народження Сергія Корольова

Події | 18:14, 11.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

12 січня в обласному центрі відбудуться урочисті заходи з нагоди 114-ї річниці з дня народження Сергія Павловича Корольова. Зокрема, планується урочисте покладання квітів до пам’ятника геніальному конструктору пілотованої космонавтики.

Місце проведення:

майдан ім. С.П. Корольова.

Дата та час:

12 січня, 10:00.

Звертаємо увагу на те, що з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 з 19 грудня по всій території України діють нові карантинні обмеження, тому просимо бажаючих взяти участь у заході дотримуватися соціальної дистанції та використовувати захисні маски.

Довідково. Сергій Павлович Корольов — учений і конструктор у галузі ракетобудування й космонавтики, головний конструктор перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположник практичної космонавтики. Народився 12 сiчня 1907 року в Житомирi в родинi вчителiв. З десятилiтнього вiку виховувався вiтчимом, iнженером-механiком за спецiальністю.

Під його керівництвом створено багато геофізичних і балістичних ракет, запущені перші у світі міжконтинентальна балістична ракета, ракета-носій “Восток” та її модифікації, здійснені польоти космічних кораблів, зокрема, вперше в історії пілотованих людиною та з виходом людини у відкритий космічний простір; створені перші космічні апарати серій “Місяць”, “Венера”, “Марс”, “Зонд”, штучні супутники “Електрон”, “Блискавка-1”; розроблений проект космічного корабля “Союз”.

Сергій Корольов виховав численних послідовників – учених та інженерів. У Житомирі засновано стипендії імені С.П. Корольова для студентів вищих навчальних закладів, в його честь названо багато навчальних закладів, міст та вулиць, зокрема Житомирський військовий інститут носить ім’я видатного житомирянина.