fbpx
   

У Житомирі відкриють виставку “Сяйво душі людської”

Культура | 12:45, 18.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі в Домі української культури після послаблення карантину відкриють виставку “Сяйво душі людської” художниці Майї-Марiї Никитенко.

Про це Суспільному розповіла художниця Майя-Марія Никитенко. За її словами, хист до малювання у неї з’явився з дитячих років, а вже у зрілому віці воно перетворилося на хобі:

“У мене чоловік і син теж художники. І ця виставка, як підсумок пройденого етапу життя. І мені в цьому році захотілося зробити таку спільну виставку нашої сім’ї Майї-Марії Никитенко, Миколи Никитенка та Олександра Никитенка. На цій стіні картини мого чоловіка та сина”.

Зараз у трьох кімнатах дому української культури тривають підготовчі роботи, розвішують картини, підбирають за тематикою та стилем написання, каже Майя-Марія Никитенко:

“Наприклад, у цій картині мені захотілося показати, як можуть зустрітися на землі двоє людей, дівчина та хлопець, притягуючись візуально і духовно. Зверху я намалювала ікону “Благая весть”, коли архангел Гавриїл приніс звістку Богородиці, що вона носить під серцем Бога. А в нижньому колі я намалювала зустріч хлопця і дівчини, їхні серця притягнулися, і вони отримують благу звістку через голуба”.

Це не перша виставка художниці Майї-Марії Никитенко. За її словами, кожна написана картина має свою історію, тому першими глядачами полотен є родина та друзі авторки:

“У 2017 році я побувала у Тібеті і відвідала їхній найголовніший храм. Він дуже старий і в ньому захоронені у ступах сім Далай-лам. І я їх показала на цій картині”.

Майя-Марія Никитенко каже, що в картинах вона намагається відобразити свої почуття, фантазії, духовний та внутрішній стан душі:

“Наша виставка називається “Сяйво душі людської”. Перед написанням картин я молюся і сповідаюся, бо пишу картини у світлі та любові. Моє життєве кредо “жити у любові та внутрішній гармонії”.