fbpx
   

У Житомирі відкривається виставка іконопису, іконографії та плетених мандал

Культура | 09:14, 30.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

З 2 по 21 листопада у житомирському Домі української культури проходитиме виставка іконопису й іконографії та авторських плетених мандал. Офіційна презентація виставки запланована на 6 листопада, – інформує Суспільне.

Експозиція із назвою “Сяйво душі людської” складається з двох частин, одна з яких представлена художніми роботами Майї-Марiї Никитенко, її сина Олександра та вже покійного чоловіка Миколи.

Художниця каже, що нинішня виставка – про любов i свiтло, яке йде з серця кожної людини. За словами Майї-Марiї Никитенко, вона прагнула зазирнути вглиб власної душi i через картини передати людям гармонiю, радість та любов.

Ще однією частиною виставки є експозиція авторських плетених мандал Оксани Матущенко.

“Мандала – це циркулярне зображення, що є архетиповим символом психічної цілісності людини, – каже Оксана. – Саме слово “мандала” в перекладі з санскриту означає “коло”, але мандали бувають не лише у формі кола, а й у формі квадратів, прямокутників тощо. Мандала – це найдавніший символ на землі. Близько 7 років тому я вперше відкрила для себе дивовижний світ мандал, доторкнулася до вивчення ремесла їх плетіння і залишаюся в ньому донині, відкриваючи нові грані цього ремесла”.

Офіційна презентація виставки живопису запланована на 6 листопада. Проходитиме вона в Домі української культури. Початок – о 17.00, вхід – вільний.