fbpx
   

У Житомирі в 11-ти багатоповерхівках проведуть капремонт 21-го ліфта

Інфраструктура | 13:27, 29.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі визначили переможців конкурсу на співфінансування капітального ремонту ліфтів у багатоповерхових житлових будинках. З бюджету громади цьогоріч виділено 1,5 млн грн. Ці кошти розподілять між 12-ма учасниками конкурсу, які стали переможцями.

Про це інформує Житомирська міська рада.

ОСББ «Вітрука 45» планує капітально відремонтувати два ліфти, яким понад 25 років. Участь у конкурсі ОСББ взяло вперше. Голова правління Людмила Галліна каже: «Ліфти потребують заміни не тільки основних вузлів, а проведення повного капітального ремонту, бо є проблеми з механізмами, з кінцевиками, з електронною системою виклику та двигунами».

Мешканці цього ОСББ запропонували 35% співфінансування. Повна вартість одного ліфта становить майже 200 тис. грн, іншого – 170 тис. грн. Під’їзд, у якому капремонт ліфта потребує останньої суми коштів, вийшов на перше місцерейтингу. Інший під’їзд – на п’ятому. Людмила Галліна пояснює чому:«У під’їзді, який зайняв перше місце, 10 поверхів і невеликі площі. Рейтинг вираховується відповідно до навантаження на квадратний метр».

Для того, щоб зібрати кошти на ліфти, в ОСББ ввели додаткову суму у квартплату. «Ми провели загальні збори ОСББ, де оголосили, що для перемоги в конкурсі треба зібрати додаткові кошти…Мешканці погодилися, і ми впродовж трьох місяців збирали кошти. Додаткове фінансове навантаження на кожну квартиру становило 900 грн, та ми розбили їх на три платежі, і таким чином люди погодились доплачувати до основного платежу по 300 грн», – продовжує Людмила. Каже, що, порадившись, зрозуміли, що 30 % – це межа, яку можна програти. Тому запропонували 35.

«Дуже переживали, чи вистачить… А як рухатися далі, знаємо, бо ми брали участь у програмі «теплих кредитів», у казначействі у нас вже відкрита мережа та рахунок», – додає Людмила Галліна. ОСББ, яке вона очолює, братиме участь і в іншому конкурсі – на проведення капітального ремонту у багатоквартирному будинку.

ОСББ «Мистецькі ворота 7» втретє бере участь у конкурсі. Голова правління Ірина Ліскова каже: цьогоріч вже завершить весь цикл робіт із заміни двох ліфтів, які експлуатуються вже 27 років. У 2019 та 2020 роках ОСББ вже оновило ліфтові мотори, редуктори, конструкції, натяжне, обмежувачі швидкості… На черзі – ліфтові купе.

«У нас два під’їзди, а сума на ремонт ліфтових купе невелика – 75 тис. грн.Коефіцієнт навантаження зменшується, бо площа велика, тому я переймалася.За формулами, які визначені у Порядку, я сама почала обраховувати і зрозуміла, що наше ОСББ на межі «потрапити – не потрапити», і тому в останній момент ми додали 5%. І таким чином із запропонованими мешканцями нашого ОСББ 40 % – ми наше ОСББ отримало 12 місце у рейтингу.

Заміна ліфтових купе становить 75 тис. грн. З них кошти ОСББ – 30 тис. грн, 45 тис. грн – кошти місцевого бюджету, – розповідає голова ОСББ «Мистецькі ворота 7».

Зазначимо, що на конкурсбуло подано 17 заявок на загальну суму 2 млн 382 тис. грн. Конкурсна комісія визначила вартість дольової участі співвласників багатоквартирного будинку в розрахунку на 1 кв. м. від загальної площі квартир та нежитлових приміщень, а також відсоток співфінансування відповідно до поданих пропозицій. Таким чином і формувався рейтинг. Програмою відсоток співфінансування мешканців будинку закладений на рівні 30%, але кожен учасник конкурсу може пропонувати і вищий відсоток. І чим він вищий, тим ймовірніше отримати кошти з місцевого бюджету на капремонт ліфтів.

Таким чином, у Житомирі буде проведено капремонт 21 ліфта в 11 – ти багатоповерхових житлових будинках.

До переліку переможців увійшли:

 • ОСББ «Вітрука 45» (1 під’їзд – 1 ліфт, 10 поверхів);
 • ОСББ «Залізничник», вул. І. Сльоти, 32/98 (2, 3 під’їзд – 2 ліфти);
 • ОСББ “Веселка-66”, вул. Героїв Крут, 66 (1 під’їзд – 1 ліфт);
 • ОСББ «Проїзд 2 -й Польового майдану 3», 2-й Проїзд Польового майдану, 3 (1 під’їзд – 1 ліфт);
 • ОСББ «Вітрука 45», Вітрука,45 (2 під’їзд – 1 ліфт,14 поверхів);
 • ОСББ «М16», вул. Маликова, 16 (1, 3, 4 під’їзд – 3 ліфти);
 • ТОВ “КК “Домком Житомир”, вул. Маликова, 8 (4 під’їзд – 1 ліфт)
 • ОСББ «Льоноцвіт -100», вул. Б. Тена, 100 (4,5,6 під’їзд – 3 ліфти);
 • ОСББ “Гоголівська 15”, вул. Гоголівська, 15 (7 під’їзд – 1 ліфт);
 • ОСББ “Надія, 13”, бульвар Польський, 13 (1, 2, 3 під’їзд – 3 ліфти);
 • ОСББ “Миру 34”, проспект Миру,34 (пас., вантаж. – 2 ліфти);
 • ОСББ «Мистецькі ворота 7», вул. Мистецькі ворота, 7 (3, 4 під’їзд – 2 ліфти).