fbpx
   

У Житомирі триває будівництво нової й унікальної ТЕЦ

Інфраструктура | 16:34, 22.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі незабаром з’явиться нова й унікальна ТЕЦ, яку буде оснащено турбіною для комбінованого виробництва тепла та електроенергії. Подібний технологічний процес отримання енергії є унікальним для України.

Такий важливий для міста об’єкт зводиться за кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим бюджетом, – інформує Житомирська міська рада.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що реалізація проєкту дасть можливість отримати додатковий дохід для КП та стримати ріст тарифів. Адже місто меншою мірою залежатиме від зростання цін на енергоносії, а відтак матиме контроль над тарифами. КП «Теплокомуненерго», яке багато років було дотаційним, стане прибутковим, позаяк вироблятиме свою теплову та електричну енергію. А обсяг викидів СО2 в атмосферу зменшиться вдвічі у порівнянні з використанням котельнями газу.

Отже, на території котельні РК-10, що на пров. Винокурний, 36а, встановлюють термодинамічну установку органічного циклу Ренкіна, яка комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність – 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії.

Проєкт також передбачає заміну мережі центрального теплопостачання котелень РК-9, РК-10 із загальною довжиною теплоізольованих труб прибл. – 6810 м (у двотрубному вимірі). На сьогодні вже змонтовано 4450 мп теплових мереж у двотрубному вимірі.

Переобладнують і теплові вузли. Так, в будинках, що підключені до котельні РК-10, РК-11, будуть встановлені індивідуальні теплові пункти. Шляхом технічного переоснащення обладнають 119 індивідуальних пунктів тепла, 57 з яких на сьогодні вже встановлено.

В якості палива використовуватиметься не газ, а щепа, яка є відновлювальним джерелом енергії, а відтак і викиди СО2 зменшаться до 12 650 тонн на рік, що є вдвічі меншим у порівнянні з використанням котельнями газу.

Такий проєкт дозволить місту зменшити споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік, а також електроенергії – до 8050 МВт/год на рік. Втрати теплопостачання зменшаться до 48 297 Гкал на рік. Поза тим, зменшаться та експлаутаційні витрати та витрати на утримання, удосконалиться якість послуги теплопостачання та гарячого водопостачання.

«Аналогічного технологічного процесу в Україні немає, – пояснює Петро Сергійчук, технічний директор КП “Житомиртеплокомуненерго”. – В цьому його унікальність. Така когенераційна установка буде першою в Україні, де комбіновано вироблятиметься і тепло, і електрична енергія. А середня собівартість гігакалорії для Теплокомуненерго буде набагато нижчою».

Цікавою новацією стане монітор, який обладнають на території станції для посекундної візуалізації викидів в атмосферу, тобто житомиряни зможуть в режимі реального часу спостерігати за кількістю атмосферних викидів.

На комунальному підприємстві кажуть, що установка цілодобового циклу дасть можливість будинкам, які підключені до котельні РК-10 (вул. Маликова, Проспект Миру, вул. Максютова), отримувати гарячу воду цілодобово.

Планується, що ТЕЦ буде готовою наприкінці літа 2021 року, а навесні цього ж року мають намір вже розпочати будівництво ще однієї станції.

Орієнтована вартість проєкту становить 12 320942,00 швейцарських франків, з яких 9 320 942,00 швейцарських франків – кошти гранту SECO та місцевий внесок у розмірі 3 000 000,00 еквіваленту швейцарських франків.