fbpx
   

У Житомирі тестують обладнання нової ТЕЦ

Інфраструктура | 18:57, 20.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

На житомирській теплоелектростанції поблизу проспекту Миру, де проводять реконструкцію, працівники “Житомиртеплокомуненерго” почали тестувати обладнання. Станцію, котра працюватиме на подрібненій деревині, планують запустити в роботу у грудні 2021 року.

Про це Суспільному розповів технічний директор “Житомиртеплокомуненерго” Петро Сергійчук.

За його словами, станом на 20 вересня працівники змонтували 100% обладнання і займаються підключенням станції.

“Доробляються незначні роботи, і далі станція планується до запуску. Окрім, власне, того, що станція збудована, треба її підключити – тобто з’єднати саму електростанцію із зовнішніми електричними мережами. Ви бачили, що стоїть два фундаменти. Компанія виграла тендер, і зараз на заводі замовили обладнання – два-три місяці на виготовлення і потім буде зовнішнє підключення”, – каже Петро Сергійчук.

Перед запуском станції персонал пройде навчання. Працівник теплової електростанції Іван Венгловський кореспондентам Суспільного розповів, що раніше працював на подібному обладнанні.

“Наша станція забезпечить вироблення власної електроенергії – ми зможемо не лише використовувати її, а й забезпечити при цьому теплом та електроенергією мікрорайон поблизу нашої електростанції, – говорить Венгловський. – Ми зробили правильний вибір, він допоможе в розбудові енергоефективності нашого міста та району”.

Зі слів директора “Житомиртеплокомуненерго” Дмитра Рогожина, будували станцію з 2019 року, загальна вартість робіт – 300 мільйонів гривень. Це гроші, отримані за швейцарським проєктом SEKO та з міського бюджету.

“Вона буде опалюватися щепою будь-якого виду, бо ми маємо пічку, яка може спалювати деревину вологістю до 50-55%, тобто ми не маємо жодних обмежень. Така станція важлива не лише для Житомира, а й для України. Це приклад заміщення дорогого газу і використання палива не лише для тепла, а й для електроенергії на власні потреби і потреби міста”, – сказав Дмитро Рогожин.

Запуск станції планують на грудень 2021 року.