fbpx
   

У Житомирі термомодернізують 40 закладів освіти міста

Інфраструктура | 14:22, 30.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сесія міської ради затвердила Угоду про кредит та грант між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та KfW, Франкфурт-на-Майні.

Проєкт реалізовуватиметься з метою втілення іншого важливого проєкту – «Енергоефективність у громадах», що є частиною Програми співпраці між урядами України та Федеративної Республіки Німеччина за пріоритетним напрямком «Енергоефективність» і яким передбачено комплексну термореновацію 40 будівель закладів освіти.

Вартість зазначеного Проєкту – близько 17,7 млн євро. З них 12,75 млн євро – кошти кредиту, 2,05 млн євро – грант спеціального фонду KfW, 2,9 млн євро – кошти місцевого бюджету.

Кошти будуть отримані на наступних умовах: угода розрахована на 30 років з пільговим періодом 10 років.

Перелік об’єктів, які включені в інвестиційну програму, сформований. Однак його ще вивчить спеціально створена робоча група та визначить пріоритетність. Основні критерії відбору – це кількість дітей, що відвідують освітній заклад, споживання теплової енергії за останні роки та ін.

Окрім пріоритетності закладів щодо участі у проєкті та надання рекомендації консультантам, робоча група працюватиме і з питань технічного завдання та проведення тендеру з виконання робіт.

Разом з кредитом місто отримає і грант близько 3 млн євро. Цю додаткову фінансову підтримку спрямують на комплексну термореновацію будівель закладів охорони здоров’я.

Місто зможе надалі зекономити кошти бюджету громади на опаленні. Очікувана щорічна економія коштів місцевого бюджету на оплату послуг опалення термомодернізованих будівель в поточних цінах складає 31,2 млн грн.

Фото: Суспільне