fbpx
   

У Житомирі рятувальники проводять уроки з мінної безпеки

Безпека | 17:29, 2.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Зображення ілюстративне

Житомирські рятувальники в режимі онлайн проводять у школах та училищах уроки з мінної безпеки.

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка обласного управління ДСНС Ірина Романюк.

За її словами, рятувальники завжди приділяли темі мінної безпеки особливу увагу, оскільки піротехнічна група ДСНС щороку вилучає та знешкоджує тисячі вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. В умовах нинішньої війни інформація про мінну безпеку стала ще більш затребуваною та навіть життєво необхідною.

Найгірше те, що зараз наша країна є найбільш замінованою країною у світі, каже пресофіцер обласного управління ДСНС Ярослав Мельник. На уроках він, у першу чергу, розповідає про вибухонебезпечні ручні гранати та сучасні міни.

“Головна їхня небезпека полягає в тому, що вони добре замасковані і стовідсотково завжди вибухають, – розповідає учням Ярослав Мельник, демонструючи фото сучасних мін та ручних гранат. – До прикладу, ось ручна граната Ф-1, замаскована у звичайному пластиковому стаканчику з-під напою. Її просто поклали десь у полі або ж у лісі – ніби це звичайне сміття. Людина, яка проходить повз це сміття, може захотіти підняти його або ж наступити чи штовхнути ногою, щоб відкинути від себе. Якщо так зробити, може статися непоправне. Може статися вибух”.

Головне завдання, каже Ярослав Мельник – застерегти молодь до обережності. Особливо, якщо вони опинилися у незнайомому місці. Там взагалі не варто щось чіпати і тим більше – брати щось до рук.

Уроки з мінної безпеки у житомирських школах та училищах поводитимуть упродовж двох тижнів.