fbpx
   

У Житомирі розпочалося спорудження пам’ятника учасникам АТО

Події | 14:38, 17.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі розпочалися будівельні роботи зі спорудження пам’ятника учасникам АТО та ООС під назвою “Захисникам України у війні з російським агресором”.

Про це інформує Суспільне.

Пам’ятник встановлять на місці “декомунізованого” пам’ятного знаку на честь нагородження Житомира Орденом Червоного Прапора, відкритого у 1984 році по вулиці Перемоги. Зараз будівельники демонтують стелю, а авторка ескізу Дарина Євпак вже приступила до роботи над проєктом.

Про це розповів начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов. За його словами, зараз тривають підготовчі роботи: будівельники демонтують стелю пам’ятного знаку, старий фундамент. Після свят заливатимуть новий фундамент для пам’ятника та прокладатимуть інженерні мережі. В’ячеслав Глазунов каже, якщо дозволить погода, пам’ятник встановлять на початку травня.

Авторка ескізу проєкту, архітекторка Дарина Євпак розповіла, що з лицьового боку монументу буде фігура солдата, що символізує пам’ять про всіх воїнів, які віддали своє життя за незалежність України. Вертикальна композиція з сірого граніту вказує шлях до незалежності і свободи. На сходинках знизу зафіксують дати визначних битв, які пройшов солдат. А на вершині – Україна в сонці, проміння якого пробивається на всю карту-територію України, що символізує єдність країни і світле майбутнє нашої держави.

За словами Дарини Євпак, вартість проєкту – близько 6,5 мільйонів гривень. Від рівня фінансування залежатиме, чи з’являться по трьох інших сторонах пам’ятника ще фігури волонтера, добровольця і медсестри. Їх, як і солдата, виливатимуть з бронзи. Дарина Євпак каже, що це – довговічний матеріал, з якого можна проробити деталі: екіпіровку, зброю. Основним матеріалом пам’ятника стане граніт: Габро і Покостівка.