fbpx
   

У Житомирі роблять лабораторні дослідження води у Тетереві через аварію на каналізаційній станції

Інфраструктура | 11:40, 8.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Державна екологічна інспекція Поліського округу та працівники лабораторії підприємства “Житомирводоканал” проводять забір проб води у річці Тетерів для лабораторних досліджень та визначення вмісту забруднюючих речовин. Забір води роблять у зв’язку з аварією на головній каналізаційній насосній станції Житомира, що сталася 6 серпня пізно ввечері.

Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства “Житомирводоканал” Андрій Нікітін. За його словами, 6 серпня пізно ввечері затопило машинний зал головної каналізаційної насосної станції міста. В результаті все насосне обладнання вийшло з ладу.

“Завдання електронасосів – скачувати стоки з усього міста і надсилати на очисні споруди, – каже Андрій Нікітін. – Сьогодні насоси не працюють. Були сильні потужні опади, і наша головна каналізаційна насосна станція не змогла прийняти на себе стільки води. За розрахунками, насосна станція може витягнути 5 – 5,5 тисяч кубічних метрів на годину. Вочевидь, прийшло більше. І нам довелося відкрити скид до нашої річки”.

Керівник відділу екологічного нагляду водних ресурсів Державної екологічної інспекції Володимир Лисюк каже, що скид неочищених вод з усього міста до річки – це забруднення навколишнього природного середовища.

“Це може призвести до загибелі водних біоресурсів, які проживають в річці Тетерів нижче за течією,– каже Володимир Лисюк. – Також збільшиться концентрація забруднюючих речовин у самій воді”.

Лабораторія водоканалу і екологічна інспекція щогодинно перевірятимуть проби води з річки Тетерів”.

“Ми відбираємо воду для проведення лабораторних досліджень та визначення вмісту забруднюючих речовин в ній”, – каже Володимир Лисюк.

Керівник відділу лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Ірина Березюк додає:

“Іде паралельний відбір проб в тару і вода розливається по лабораторних ємностях, які доставляють у дві лабораторії: до водоканалу і Державної екологічної інспекції”.

Андрій Нікітін каже, що може статися, що доведеться обмежити водопостачання жителям міста.

“Якщо показники в річці будуть інтенсивно погіршуватися, насамперед це стосується концентрації кисню, то будемо змушені відкрити засувки водосховища для того, щоб створити більшу течію. А якщо це не допоможе, то доведеться призупинити або обмежити водопостачання жителям міста. Дуже сподіваємося, що до цього не дійде”.

Зараз працівники водоканалу ремонтують насосне обладнання, аби відновити роботу насосної станції.

“Ми перебуваємо на фінальному етапі реконструкції цього об’єкту, – каже Андрій Нікітін. – І нам залишається два місяці для того, щоб ввести в експлуатацію абсолютно нове обладнання. Ця насосна станція – один із найаварійніших об’єктів нашого міста, який концентрує на собі всі стічні води. Його застарілість і немодернізованість – це велика загроза”.

Результати лабораторних досліджень забору води стануть відомі через 5 діб.