fbpx
   

У Житомирі провели операцію з трансплантації нирки

Здоров'я, Медицина | 14:11, 2.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

В обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського 25 травня успішно провели чергову операцію з трансплантації нирки. Цього разу це була подвійна операція з пересадки донорської нирки від спорідненого донора – від батька до сина.

Вартість операції обласній лікарні відшкодовує Міністрество охорони здоров’я, – повідомили у Житомирській обласній раді.

Як повідомив заступник голови обласної ради Володимир Ширма, першу операцію з трансплантації нирки в обласній лікарні успішно провели 21 червня минулого року. Тепер лікарня має на своєму рахунку вже декілька таких операцій.

Богдан Леськів, генеральний директор КНП “Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського” зазначив, що історія трансплантології області розпочалась саме завдяки підтримці депутатського корпусу обласної ради в проходженні всіх дозвільних процедур.

“До першої операції ми йшли півтора року. Заключили договір з Міністерством охорони здоров’я та отримали всі дозвільні документи саме завдяки підтримці обласної ради. Тепер ми проводимо операції з трансплантації нирок, повертаємо людей до життя. Наразі в області близько 250 людей, які постійно перебувають на гемодіалізі, понад 1.5 тисячі людей мають проблеми з нирками, тому роботи попереду ще багато”,- зауважив Богдан Леськів.

Розвиток трансплантології в області набирає нових обертів. У планах лікарів – проведення трансплантації серця і печінки. Для цього у відділенні кардіохірургії та трансплантації органів і тканин обласної лікарні готується ще одна операційна, яка буде оснащена усім необхідним сучасним обладнанням.