fbpx
   

У Житомирі протестували нову ТЕЦ, яка працює на щепі

Інфраструктура | 17:26, 18.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Жителі 73-ох багатоквартирних будинків у Житомирі відтепер отримуватимуть тепло від нової когенераційної станції, яка працюватиме на відходах деревообробної промисловості. Це перше комплексне рішення такого масштабу в Україні.

Про це повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

ТЕЦ має потужність до 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Котельня працюватиме на місцевому альтернативному виді палива – трісці деревини та інших відходах деревообробної промисловості. Використання біомаси дозволить замістити до 6,4 млн м3 природного газу в рік.

Вартість обладнання та виконаних робіт щодо реконструкції котельні складає 9 мільйонів 92 тисячі швейцарських франків, в тому числі безповоротна технічна допомога Уряду Швейцарії – 5 мільйонів 208 тисяч швейцарських франків.

«Завдяки підтримці SECO ми підписуємо новий контракт з австрійською компанією на будівництво в Житомирі ще однієї ТЕЦ. У планах ще чотири таких котельні, які нам забезпечать 70% відходу від газу. Після цього ще один проєкт – будівництво ТЕЦ, яка працюватиме на RDF. Таким чином ми можемо на 90-95% відмовитися від газу в балансі нашого «Теплокомуненерго»», – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.