fbpx
   

У Житомирі продовжується ліквідація аварії на каналізаційному колекторі

Інфраструктура | 15:40, 5.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Працівники КП «Житомирводоканал» третю добу продовжують ремонтні роботи на каналізаційному колекторі (перехрестя вул. Перемоги – вул. Домбровського).

Аварія сталася в ніч з 2-го на 3-тє січня. Каналізаційний напірний колектор від КНС «Короленка» діаметром 500 мм зазнав руйнації. Наявність інших інженерних комунікацій ускладнює ліквідацію аварійної ситуації.

«Трубопровід чавунний, напірний. Відбулася поздовжня тріщина. Тут є багато прихованих нюансів: ми вирізаємо те, що бачимо. Після виконання робіт включаються насоси й під тиском виявляються нові тріщини. Змушені знову обрізати трубу та виконувати роботи заново. Це ускладнює процес ліквідації аварії та потребує додаткового часу”, – говорить технічний директор водоканалу Сергій Єрьомін.

Те, що аварія сталася на перехресті вулиць, спричинило дискомфорт під’їзду спецтранспорту та вивезення землі.

Ще один момент: ліквідаційні роботи ускладнилися проляганням інших інженерних комунікацій, а саме – газопроводу. На схему комунікацій АТ «Житомиргаз» газова мережа нанесена не була. Унаслідок її пошкодження проводилися роботи з усунення витоків газу. Тому проведення робіт на цей період було призупинено.

«Бригади змінилися, бо працівники стомлені та змоклі. Вирізали трубу, зачеканили…», – продовжує Сергій Єрьомін.

Щоденно задіяно 5 одиниць спецтехніки: два екскаватори, аварійна, два самоскиди, а також 12 працівників водоканалу. Роботи з ліквідації не припиняються ні вдень ні вночі. Працівники намагаються роботи з ліквідації аварії на колекторі завершити сьогодні.

Зазначимо, що колектор діаметром 500 мм знаходиться в незадовільному технічному стані через тривалий термін експлуатації. Залежно від місця трубопровід залягає на глибині 2 – 3 м.

На час проведення робіт з відновлення цілісності напірного колектору рух електротранспорту до мікрорайону Богунія обмежено.