fbpx
   

У Житомирі презентували космічну систему оповіщення про пожежі

Екологія | 17:28, 5.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Група фахівців Державного космічного агентства України відвідала Житомир. Зустріч проходила у Поліському Національному університеті, – йдеться у повідомленні Житомирської обласної ради.

Присутнім було представлено систему оперативного оповіщення про теплові аномалії, як основу для виявлення пожеж.

«Відповідно до даних дистанційного зондування було проведено моніторинг наслідків пожеж. Космічний апарат бачить пожежі у формі пікселів. Апарати, що мають канали червоного діапазону, фіксують теплові аномалії через перетин граничного порогу теплової позначки», – зазначив доповідач.

За результатами роботи робочої групи на базі університету за участю спеціалістів, було напрацьовано інтегровану систему попередження та ліквідації лісових пожеж.

«На даний час працюють системи, які можуть побачити теплові аномалії тільки якщо пожежа відбувається на значній площі. Ми зараз починаємо працювати з новітніми системами, які дозволяють зменшити площі підвищення тепла, що дає змогу виявити пожежу на меншій площі, а це в свою чергу дозволяє попередити її поширення», – сказав доповідач.

Також науковцями було напрацьовано шляхи модернізації системи моніторингу теплових аномалій за даними дистанційного зондування Землі. «Вже створено програмний модуль, який дозволяє відправити данні про виявлені пожежі громадам, пожежним, лісівникам, правоохоронцям та екологам. Доставити ці данні зараз можливо до 30 хвилин, коли раніше цей процес займав годину. Тобто оперативність зростає».

Проєкт реалізовується в рамках функціонування на Житомирщині регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», угоду про створення якого було підписано 12 січня 2020 року, в рамках відзначення 113-ї річниці від дня народження видатного конструктора Сергія Корольова.

Нагадаємо, що на території області у 2020 році було зафіксовано 1619 пожеж на загальній площі 43254,02 га.

Одна з масштабних пожеж в екосистемах області виникла 05 квітня минулого року на території Народицького, Кліщивського, Базарського лісництв ДП «Народицьке спеціалізоване лісове господарство» на площі майже 7000 га.