fbpx
   

У Житомирі порушують права поліцейських, – офіс Омбудсмана

Cуспільство | 17:35, 7.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Посадовці здійснили моніторинговий візит до Житомирського відділу поліції, де виявили порушення прав поліцейських, – йдеться у повідомленні сайту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Зокрема встановлено, що керівництвом Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області не забезпечено право поліцейських на компенсацію передбачену статтею 91 Закону України «Про Національну поліцію» у вигляді часу відпочинку після залучення до несення служби у святкові та вихідні дні.

Крім того, поліцейські Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області не забезпечені одностроєм відповідно до норми №11 належності однострою поліцейських затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.06.2020 № 434 у повному обсязі як того вимагає Закон України «Про Національну поліцію», що в окремих випадках змушує поліцейських купувати формений одяг за власні кошти. Водночас наявна ситуація за якої поліцейські будучи не забезпеченими одностроєм у повному обсязі (купують взуття, куртки та інші предмети однострою за власні кошти) караються керівництвом Головного управління Національної поліції в Житомирській області відсотковим зменшенням грошового забезпечення за відсутність предметів однострою, яким поліцейських не було забезпечено.

Також наявні поодинокі випадки залучення слідчих до виконання функцій не пов’язаних з розслідуванням кримінальних правопорушень всупереч вимогам «Інструкції з організації діяльності органів досудового розслідування Національної поліції України» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 570 від 06 липня 2017 року.

Поліцейським Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області попри наявність затвердженого графіку надання відпусток не забезпечується фактичне надання цих відпусток, у відділку поліції наявні поліцейські, які не відбули основні щорічні відпустки за 2018-2019 роки.

Порушенні права поліцейських, виявлені під час моніторингового візиту, взято на контроль. За результатами візиту готуються акти реагування, які будуть направлені до Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області, Головного управління Національної поліції в Житомирській області та Міністерства внутрішніх справ України.