fbpx
   

У Житомирі понад 2 тисячі бігунів взяли участь у напівмарафоні

Спорт | 19:18, 26.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Різні дистанції для дорослих та дітей. Вперше – забіг скандинавською ходьбою. А ще – спортивне містечко та розваги… Це вже шостий «НОВА ПОШТА Космічний напівмарафон» у Житомирі. Спортивне дійство зібрало понад 2 тисячі бігунів, дітей з-поміж них – 700.

Ті, хто вирішив подолати дистанцію 21 км, стартують першими. Найдовшу відстань зголосилися пробігти 220 спортсменів. У цьому забігу бере участь один із топових триатлоністів, житомирянин Єгор Мартиненко. Таку серйозну дистанцію обрав і Вадим Зайцев з Житомира. Він вперше бере участь у космічному напівмарафоні. «Я займаюся любительським бігом. На серйозну підготовку не вистачало часу, та хочу пробігти менш як за дві години. В 30 років хочеться чогось цікавого».

Віталій Чуян приїхав з Києва, на космічному напівмарафоні він не новачок: у 2019 році його результат був 1 год 28 хв. «Я намагаюся вийти на професійний рівень. Тиждень тому у мене був результат – 1год23 хв. Сподіваюся, що сьогодні зможу 21 км пробігти за 1 год. 21 хв. А ще з такою групою підтримки: мама, тітка товариш, брат…».

Житомирянин Денис Мадай обрав дистанцію 10 км. Три місяці Денис щоранку на стадіоні готувався до змагань. «Цей марафон є першим для мене. У мене починається нове життя. Я багато чого залишаю позаду, тому вирішив це пов’язати з космічним напівмарафоном».

Лев Валов та Наталія Гіренко з Кривого Рогу біжать, «бо не можуть не бігти». Кажуть, біг – це частинка їхнього життя.

Леся Носкова вболіває за свою дочку Діану Пертрук. Діана вперше бере участь у космічному напівмарафоні. Раніше займалася триатлоном, зараз – бігом. Мама каже, час для Діани не важливий: вона просто біжить для себе.

А 8-річний Броніслав Ракович тримає в руках веселий плакат. Разом із собачкою М’ятою вони підтримують маму, яка біжить 21 км.

Найстарші серед бігунів – 72-річні Микола Плюйко та Микола Величко з Києва. Вони долатимуть дистанцію 21 км. А найменший – Денис Блощинський: йому 1 рік і 1 місяць. Денис підкорюватиме 100 м.

Цьогоріч вперше на космічний напівмарафон зареєструвалися спортсмени та любителі скандинавської ходьби. Борис Якубишин – один із тих, хто за допомогою спеціальних палиць долатиме 1 км. «З палками цікавіше, – посміхається Борис. – Працює все тіло і м’язи. Я з палками швидше ходжу, ніж бігаю. 5 км я проходжу за 35 хв. А сьогодні намагатимуся кілометр пройти за 10 хв. Але це ж перша участь у напівмарафоні та й дистанція незвична: у нас зазвичай 5 чи 10 км. Тому, побачимо, який буде результат».

НОВА ПОШТА Комічний напівмарафон об’єднав не тільки житомирян: учасниками стали гості з 54-ох українських міст, а також з Молдови, Азербайджану та США.

Житомирська міська рада