fbpx
   

У Житомирі помер відомий композитор і виконавець Ярослав Теплий

Події | 15:24, 8.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі передчасно пішов із життя заслужений артист України, керівник та соліст дуету «Червоне та чорне» Ярослав Теплий.

Про це сьогодні, 08 лютого, поінформувала адміністрація Житомирського коледжу культури та мистецтв ім. І.Огієнка.

“Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка глибоко сумує з приводу передчасної смерті випускника коледжу, талановитого музиканта, відданого патріота, заслуженого артиста України, керівника та соліста дуету «Червоне та чорне» Ярослава ТЕПЛОГО”, – йдеться у повідомленні.

Теплий Ярослав Васильович народився у 1961 році в місті Івано-Франківськ.

Працював у галузі культури та мистецтв із 1979 року. З 1982 року – в Чуднівському будинку культури Житомирської області, де разом із дружиною Валентиною Теплою створили вокальний дует “Червоне та чорне”. З цього часу, працюючи як професійний соліст-вокаліст у жанрі дуету, вів активну гастрольно-концертну діяльність.

З 1983 по 1988 роки навчався в Рівненському інституті культури, де оволодів методиками постановки голосу та вокально-хорового співу.

У 1983-1986 роках керував вокально-хоровими колективами в м. Житомирі та смт Народичі, а з 1986 року на пропозицію Житомирського обласного управління культури очолив Поліський ансамбль пісні та танцю Житомирського МБК.

Дует “Червоне та чорне” – лауреат міжнародного фестивалю родинної творчості “Мелодія двох сердець” (2000 рік), лауреат міжнародного фестивалю української культури в м. Сопот (Польща, 1993 рік), володар Гран Прі Міжнародного конкурсу “Пісні Тихого океану” (1990 рік), а Ярослав Теплий був визнаний ще й кращим композитором цього конкурсу.

Як композитор, Ярослав Теплий – переможець Всеукраїнського конкурсу трагічної пісні “На Чорнобиль журавлі летіли”. Його вокальні твори увійшли до збірок “Пісня долю вишила”, “Тривоги зраненої кобзи” які видані видавництвом “Музична Україна”.

Велика роль Ярослава Теплого у дослідженні, вивченні та популяризації народної творчості такої етнографічної групи українців як лемки. Результатом цілеспрямованої та плідної роботи в цьому напрямку стає своєрідна “Антологія української лемківської народної та сучасної пісні”.

У творчому доробку дуету “Червоне та чорне” – дев’ять пісенних аудіо альбомів і CD та перший український лемківський музичний фільм “Червоне та чорне: лемківської долі кольори” Автор етнокультурологічної монографії – книги “Українська Атлантида”.

З 2002 по 2009 року – організатор, режисер-постановник, автор сценарію та ведучий Поліського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів-інтернаціоналістів “Розстріляна молодість”, котрий проводиться до річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан і до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З 2010 року фестиваль має статус Всеукраїнського.

Дякуючи багатогранному таланту Ярослава Теплого, багато людей у різних куточках нашої планети приєдналися до скарбниці найкращих зразків пісенної творчості України.