fbpx
   

У Житомирі помер 30-річний чоловік, якого відмовилися госпіталізувати

Події | 17:49, 26.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі у лікарні помер 30-річний чоловік. Медики не змогли своєчасно поставити йому діагноз і надати медичну допомогу. Про це розповіла мама померлого чоловіка, – повідомляє ТСН.

За словами жінки, її 30-річний син хворів на цукровий діабет. 14 травня, у нього з’явилася температура та нудота. Його дружина, викликала “швидку”. Медики прибули на виклик, оглянули чоловіка і відвезли у місцеву лікарню на Богунії, звідти перевезли у 1 міськлікарню.

“Відправили у ковідне відділення, взяли експрес-аналіз, там усе було чисто, тож відправили у звичайне приймальне відділення. Там провели огляд, сказали, що в нього інфекція сечовивідних шляхів, призначили антибіотики. На вимогу невістки поставити крапельницю, залишити його у відділенні вони відмовили, тож діти, син з дружиною, на таксі приїхали додому”, – розповідає жінка.

Вона говорить, що наступного дня її синові стало гірше. Температура не спадала і додався кашель. За рекомендацією сімейного лікаря він приймав содове пиття, рівень ацетону в сечі знизився, рівень цукру в крові також. Надвечір стан чоловіка погіршився ще більше, і вони з дружиною викликали швидку. Бригада прибула, послухала, сатурація була 94. Сказали, що легені чисті і поїхали на базу.

16 травня чоловік став задихатися. Невістка викликала швидку, але за її словами, їй відмовили у бригаді. Тоді мати чоловіка сама почала викликати швидку і таки бригаду прислали.

“Але вже була критична ситуація. Сина забрали на Богунію, зробили рентгенівський знімок, припускали, що це тромбоемболія, потім зробили УЗД, яка виключила тромбоемболію. Зрештою, нашого синочка не стало. У понеділок, 17 травня, ми дізналися діагноз: “бактеріальна пневмонія”. Права частина легень повністю згнила, а лівої – 10%. Тобто, 60% легень були знищені. Виходить, з п’ятниці ніхто не спромігся навіть запропонувати комп’ютерну томографію. Ми спочатку думали це не піднімати, але таких, як ми, може бути безліч”, – розповіла жінка.

Рідні померлого пацієнта 24 травня написали заяву до поліції про ненадання належної медичної допомоги.

У Житомирській міськраді повідомили, що з приводу цього випадку планується засідання клініко-експертної комісії, яка має дати оцінку якості надання медичної допомоги.

“На цьому тижні планується клініко-експертна комісія. Буде розглянуто, де пацієнт лікувався. Адже він лікувався не тільки в лікарні №2. Тож поки що це питання на розгляді у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації”, – поінформувала заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова.