fbpx
   

У Житомирі почали встановлювати центральну частину пам’ятника Захисникам України

Армія, Події | 17:40, 16.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі на Соборному майдані почали встановлювати центральну частину пам’ятника Захисникам України. За словами керівника об’єкту Максима Трофімова, монтаж гранітних фрагментів стели мають завершити до кінця серпня, – повідомляє Суспільне.

Керівник об’єкту Максим Трофімов розповів, що виготовити гранітні фігури для пам’ятника Захисникам України не так просто, це потрібно робити обережно, щоб каміння не тріснуло. За його словами, важить фрагмент лабрадориту до 2 тонн. Зараз робітники встановлюють другу фігуру центральної частини стели.

“Після цього буде встановлення стел по периметру, – каже Максим Трофімов. – А з понеділка починаємо працювати над сходами”.

Планують встановити ще 4 бронзові фігури. Їх мають виготовити у Києві упродовж 4 місяців.

“Центральна частина виконується з граніту лабрадорит, який з нашого житомирського кар’єру, – каже Максим Трофімов. – А по колу буде покостівка – це теж вид граніту. Тобто використовуємо два види граніту з наших житомирських кар’єрів”.

Елементи, які скріплюють між собою конструкції, за проєктом мали бути з арматури. Аби поліпшити якість пам’ятника, їх переробили на нержавіючий прут.

“Роботи з гранітними виробами маємо закінчити до кінця серпня,– каже Максим Трофімов. – А бронзові фігури плануємо встановити на Покрову, у жовтні”.

Завершити спорудження пам’ятника Захисникам України планують до кінця року.