fbpx
   

У Житомирі почали реєструвати дошкільнят до першого класу: що потрібно зробити батькам дітей

Освіта | 08:42, 3.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

З першого квітня в Житомирі стартувала кампанія реєстрації дошкільнят до першого класу. Реєструвати дітей до школи можна очно та електронно. Прийом документів триватиме до 31 травня.

Житомирянка Оксана Башинська розповіла Суспільному, що про початок реєстрації дітей до першого класу вона дізналася із соцмереж. Зібравши необхідні документи, прийшла реєструвати до школи доньку Аделіну.

“Для реєстрації мені знадобилося свідоцтво про народження дитини та місце реєстрації, а також медична довідка про щеплення. Тепер треба написати заяву до навчального закладу”, – говорить Оксана.

За словами директорки школи №17 Марії Сервачук, першочергово на вступ до школи зараховують дошкільнят, які проживають на території обслуговування, закріпленої за школою. Також перевагу мають дошкільнята, брати та сестри яких вже вчаться у тій чи іншій школі, та діти співробітників школи. Заяву на зарахування дитини до навчального закладу можуть написати і батьки з інших мікрорайонів міста.

“Я не можу відмовити жодній дитині із житомирською пропискою у написанні заяви щодо навчання в нашому освітньому закладі. Бо кожна дитина має право навчатися. Але приймаючи заяви, ми попереджаємо, що може бути жеребкування. Заяви на реєстрацію дозволили подавати і в електронному вигляді, але ми вирішили, що в нашій школі буде лише очна подача. У нас є великий вестибюль, маємо всі засоби деззахисту та розмежувальні лінії”, – каже Марія Сервачук.

Заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко розповіла, що електронно можна реєструватися, якщо є відкритий електронний реєстр. Проте, аби написати заяву, батькам все ж потрібно буде прийти до школи.

Прийом документів на реєстрацію дошкільнят у перший клас триватиме до 31 травня. Дізнатися, які території обслуговування закріплені за житомирськими школами, можна тут.

Місце проживання дітей на території обслуговування закладу освіти має бути підтверджене одним із наступних документів:

 • паспорт громадянина України ( тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне місце проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця) одного з батьків дитини або законних представників;
 • довідка про реєстрацію місця проживання дитини або одного з її батьків чи законних представників;
 • витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання\перебування особи (дитини або одного з її батьків);
 • довідка про взяття на облік внутрішньопереміщеної особи;
 • документ, що засвідчує право власності на відповідне житло;
 • рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
 • акт обстеження умов проживання;
 • документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму\ оренди, за умови його реєстрації або нотаріального посвідчення).
 • довідка про проходження служби у військовій частині;
 • акт обстеження умов проживання;
 • акт обстеження матеріально – побутових умов;
 • інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та\або одного з її батьків чи законних представників.

Загалом у 2021 навчальному році в Житомирі за парти мають сісти близько 3 тисяч першокласників.