fbpx
   

У Житомирі підвищили вартість проїзду в тролейбусах та маршрутках

Транспорт | 10:26, 19.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

19 січня у Житомирі виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення підвищити вартість проїзду в громадському транспорті на дві гривні з 29 січня.

Про це під час засідання виконавчого комітету розповів начальник міського управління транспорту Костянтин Підпокровний, – інформує Суспільне.

На скільки зростає вартість проїзду

“Проєктом рішення пропонується збільшити вартість проїзду на дві гривні, відповідно до способу оплати”, – сказав Костянтин Підпокровний.

Нова вартість проїзду в тролейбусах та маршрутках:

Транспортною карткою або карткою житомирянина – 6 гривень;

Готівкою або банківською карткою – 8 гривень.

До цього вартість проїзду в тролебусах та трамваї під час опати транспортною карткою або карткою житомирянина становила 4 гривні. У випадку оплати банківською карткою –

5 гривень, а готівкою – 6 гривень.

Нова вартість проїзду в маршрутках:

Транспортною карткою або карткою житомирянина – 8 гривень;

Готівкою або банківською карткою – 10 гривень.

До цього вартість проїзду в маршрутках та комунальних автобусах під час оплати транспортною карткою або карткою житомирянина становила 6 гривень. У випадку оплати банківською карткою – 7 гривень, а готівкою – 8 гривень.

Коли запрацюють нові тарифи

Нові тарифи на проїзд в громадському транспорті почнуть діяти 29 січня.

Крім того, запланований ще другий етап підвищення вартості проїзду з 1 липня 2022 року, але він стосується лише готівкової оплати в тролейбусах та трамваях.

“Враховуючи те, що фінансовим планом ТТУ до літа заплановане виведення служби збору виручки, тобто кондукторів, передбачається на дві гривні збільшення лише готівкової вартості оплати в тролейбусі”, – сказав Костянтин Підпокровний.

Відповідно, з липня пенсіонери та школярі не зможуть розрахуватися у тролейбусах та трамваях готівкою за пільговим тарифом. Для цього їм потрібно буде скористатися або карткою житомирянина, або транспортною карткою. При цьому вартість проїзду для пенсіонерів та школярів з 1 липня становитиме 4 гривні.

Скільки коштуватиме проїзд для школярів

Вартість проїзду для школярів у громадському транспорті з 29 січня залишається на рівні 3 гривень, але за умови оплати транспортною карткою.

“Для того, щоб стимулювати перехід на транспортні картки, для дітей збільшується оплата в електротранспорті готівкою на одну гривню та на дві гривні в автобусних маршрутах”, – розповів Костянтин Підпокровний.

Відповідно, якщо школяр оплачуватиме проїзд у тролейбусі або трамваї готівкою, то він заплатить 4 гривні, а в маршрутці – 5 гривень. Проте вартість місячних проїзних квитків не змінюється і залишається для учнів на рівні 35 гривень.