fbpx
   

У Житомирі опалювальний сезон під загрозою зриву

ЖКГ | 09:33, 3.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі опалювальний сезон може не розпочатися вчасно. Причина – арешт рахунків комунального підприємства “Житомиртеплокомуненерго” Державною виконавчою службою.

Про це Суспільному розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин. За його словами, у такий спосіб працівники виконавчої служби стягують судовий збір та ряд інших платежів за судові процеси щодо боргу “Житомиртеплокомуненерго” “Нафтогазу України” за спожитий газ. Комунальне підприємство змушують сплатити 25 мільйонів гривень, каже Сергій Сухомлин:

“У самій постанові про арешт рахунків зазначено, що заборонено арештовувати рахунки, за якими проведена реструктуризація, немає боргів. У нас проведена реструктуризація, підписаний договір з НАК “Нафтогазом”. У нас в цьому сезоні переплата перед “Нафтогазом”, згідно цього договору, 12 мільйонів гривень. По закону вони не можуть арештовувати наші рахунки. Але арештували і списали 3 з половиною мільйони гривень”.

Конфлікту між “Нафтогазом” і “Житомиртеплокомуненерго” немає – усі борги “Нафтогазу” сплачені або реструктуризовані, – сказав кореспондентам Суспільного директор “Житомиртеплокомуненерго” Дмитро Рогожин. А через арешт рахунків підготовка до опалювального сезону опинилася під загрозою зриву:

“Ми не можемо пройти стандартизацію вузлів газового обліку, автоматизацію контрольно-вимірювальних приладів. Без цього котел не запускається. Не можемо пройти атестацію Держохоронпраці котлів, апаратів високого тиску, не можемо закупити матеріали для входження в опалювальний сезон, які нам вкрай необхідні. А ще зв’язок, інтернет, електрична енергія для утримання підприємства і станцій водоканалу, які дають 30% води жителям міста”.

У Державній виконавчій службі по телефону коментувати ситуацію відмовилися і сказали, що дадуть письмову відповідь на офіційний запит. Згідно законодавства, відповідь на запит має надійти впродовж 5 робочих днів.

2 вересня на позачерговій сесії Житомирської міської ради депутати проголосували за звернення до президента та прем’єра з проханням втрутитися у ситуацію з арештом рахунків “Житомиртеплокомуненерго”.