fbpx
   

У Житомирі не підрізають декоративні кущі через аномальну спеку

Cуспільство | 12:12, 14.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Через аномально високий температурний режим декоративні кущі у місті влітку підрізати не можна. Таку практику давно запровадили у європейських містах, а віднедавна у багатьох з них взялися облаштовувати вертикальні «сади», аби охолодити дорожнє покриття, яке розпікається на сонці.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

«Рослини, що цвітуть влітку або восени, як правило, закладають квіткові бруньки на пагонах поточного року. Обрізка цих порід проводиться пізньої осені чи ранньої весни – до розпускання бруньок. Найбільш популярні кущі даного типу – це всі види літньої спіреї. Молода рослина, якій не більше двох-трьох років, не вимагає обрізки, так як їй, перш за все, необхідно сформувати хорошу кореневу систему», – кажуть у Зеленбуді.

Підрізати кущі за такої спеки можна, якщо їх сильно пошкодив вітер або ж рослина хворіє. Більше того, сам кущ затінком захищає від «цементування» землю під деревом, таким чином волога у підніжжя стовбура зберігається довше.

Вода, яка випаровується з листя дерев та декоративних кущів, дозволяє охолодити простір поруч – тротуар та проїжджу частину.

«А «підправити» форму куща можна і восени, коли ця процедура буде менш травматичною для рослини та зміниться температурний режим», – уточнили в Зеленбуді.