fbpx
   

У Житомирі курсанти військового інституту об’єдналися у два “живі ланцюги”

Події | 13:23, 21.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

21 січня до Дня Соборності України курсанти Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова утворили два “живі ланцюги”.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного Сергій Косюченко.

За його словами, до створення ланцюгів долучилися 206 курсантів військового інституту імені Сергія Корольова. Дійство приурочене 103-й річниці проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР.

Акт Злуки або Велика Злука – урочисте оголошення 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві універсалу про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну.

1 грудня 1918 року у Фастові між УНР і ЗУНР був укладений передвступний договір про подальше об’єднання двох республік в єдину державу.

3 січня 1919 року Українська Національна Рада ЗУНР у Станіславові ратифікувала його і направила делегацію для ведення переговорів з урядом УНР.

22 січня 1919 року Директорія УНР видала універсал, що проголосив створення єдиної і незалежної УНР. У той же день в урочистій обстановці про це було оголошено на Софійській площі Києва.

Через 10 місяців, 4 грудня 1919 року ЗУНР відмовилася від Акту Злуки. Це стало відповіддю на те, що Cимон Петлюра від імені Української Народної Республіки підписав Варшавський договір, згідно з яким до Польщі відійшла велика частина етнічних українських територій.

Унаслідок Української революції 1917–1921 роів державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

Перша акція зі створення ланцюга єдності “Українська хвиля” відбулася 21 січня 1990 року. Мільйони людей взялися за руки, з’єднавши Івано-Франківськ і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Він був одним із наймасштабніших у світовій історії, довжина ланцюга перевищувала 770 кілометрів.