fbpx
   

У Житомирі до об’єктів культурної спадщини внесли Лютеранське кладовище

Культура | 09:25, 1.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі до об’єктів культурної спадщини внесли Лютеранське кладовище за адресою вулиця Короленка, яке було засноване в 30-х роках XIX сторіччя, – інформує Суспільне.

За словами представниці спецкомбінату комунально-побутового обслуговування кладовищ Людмили Бондарчук, чотири роки тому на місці кладовища був смітник і росли бур’яни:

“До 2016 року тут були порослі дерева, ми кладовище тоді очистили. Підприємством відновили трошки пам’ятники Шодуара, встановлено паркан у 2017 році, тому менше сміття тут. Ми як прибирали його, так і будемо прибирати. На даний час не передбачено грошей на охорону кладовища”.

Керівниця відділу охорони пам’яток міського департаменту містобудування та земельних відносин Олена Бабушко розповіла, що найскладніше визначити межі кладовища:

“Департаментом в 2020 році було замовлено технічну документацію на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – лютеранське кладовище. Департаменту делеговані повноваження щодо охоронних договорів зі спецкомбінатом побутового обслуговування. В договорі передбачено утримання об’єкта, але не передбачено кошти на проведення ремонтно-реставраційних робіт”.

Краєзнавець Геннадій Махорін каже, що на цвинтарі поховані відомі житомиряни:

“Тут поховані знамениті люди Житомира. Рудольф Труль – відомий фармацевт. Потім він переїхав до Житомира, де був міським головою його брат. А от надгробок і могила Генріха Вазема, пастора, який тут 40 років очолював громаду. Ліворуч склеп, де похований Шодуар. Він потребує відновлення, у нас є план і відновити його, можливо. Це лише фрагменти кладовища, які свідчать про його історичну цінність. Після Другої світової війни кладовище було зняте з реєстру. І лише зараз воно стало об’єктом культурної спадщини”.