fbpx
   

У Житомирі діти з порушенням розумового розвитку змагалися з рухової активності

Спорт | 15:42, 16.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

Діти з інвалідністю змагалися сьогодні з рухової активності у Гідропарку. Свої сили у спортивному заході за програмою Спеціальної Олімпіади випробували 34 дитини з порушеннями розумового розвитку.

Про це повідомила Житомирська міська рада.

Спорт для них – це фізичний розвиток, соціалізація та свого роду самореалізація, каже організаторка змагань та керівниця ГО «Сімейний клуб Спеціальної Олімпіади» Тамара Кудрявцева.

«Це можливість цим дітям відчути свою самостійність. Бо в інших видах діяльності вони, можливо, не такі вправні, як у спорті…», – каже Тамара Кудрявцева. Тут враховуються різні можливості дітей: хтось спритний з м’ячем, комусь підходить біг, а декому – просто легенькі вправи.

35-річний Михайло із синдромом Дауна вчора старанно готувався до сьогоднішніх змагань.

«Його улюблена вправа – ластівка. А спортомзаймається п’ять років.Ми з чоловікомнамагаємося підтримувати сина. Щодня в парку займаємося з ним вправами та швидкою ходою. Син попереду, ми – за ним…», – розповідає Галина Торовченко.

Жінка каже, спорт дає можливість їм відновити фізичні та духовні сили.

Олена Могильницька, мама 18-річної Олександри із синдромом Дауна, каже, її донька не охоче контактує з людьми, та спортом займається із задоволенням.

«Донька з 3-річного віку у спортивній олімпіаді.Найбільше полюбляє стрибки та м’яч. Щонеділі ми в Гідропарку разом з іншими… », – каже Олена.

В організації заходу допомагають чотири волонтери. Одна із них – Юлія Шевчук. Вже п’ять років як «підставляє своє плече» для дітей з інвалідністю.

«Окрім спортивних заходів, ми ставили новорічну виставу, проводили майстеркласи звиробів ручної роботи.Не стільки я допомагаю дітям, скільки вони мені, бо від цього отримую задоволення».

Тамара Кудрявцева щонеділі збирає у Гідропарку дітей з інвалідністю. Тут вони разом займаються спортом. Наразі громадська організація охоплює 60 різних за віком дітей з інвалідністю.

«Атлетом за програмою Спеціальної Олімпіади є дитина, старша 8 років. До восьмирічного віку дитину називають «маленький атлет», – розповідає вона.

Учасники заходу отримали подарунки від управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.