fbpx
   

У Житомирі будують єдину в Україні мікробіологічну лабораторію

Медицина | 16:51, 14.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі в обласному протитуберкульозному диспансері завершується будівництво сучасної мікробіологічної лабораторії, яку планують відкрити найближчим часом

Про це повідомила пресслужба Житомирської обласної ради.

Будівництво лабораторії здійснює міжнародна незалежна гуманітарна медична організація «Лікарі без кордонів»/ Medecins Sans Frontieres. Це пілотний проєкт з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз в Житомирській області. Наразі всі роботи практично завершені.

“Це буде єдина в Україні лабораторія такого типу, – зауважив заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма. – Три роки тому була укладена угода на будівництво з організацією “Лікарі без кордонів”. Вартість будівництва склала близько 1,5 мільйона євро”.

За офіційними даними Обласного протитуберкульозного диспансеру в 2020 році в області зареєстровано 435 випадків вперше діагностованого туберкульозу, в тому числі 10 серед дітей, виявлено 103 випадки хіміорезистентного туберкульозу та 56 випадків туберкульозу в поєднанні з ВІЛ-інфекцією.

549 хворих на туберкульоз пацієнтів отримали лікування протягом минулого року в стаціонарі диспансеру. В амбулаторних умовах без госпіталізації проліковано 175 пацієнтів.