fbpx
   

У Водонапірній вежі Житомира відбудеться «Фестиваль веж»

Культура | 14:26, 24.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

26 червня о 14:00 год відбудеться культурно-пізнавальна акція «ФЕСТИВАЛЬ ВЕЖ».

Акція реалізується за сприяння гранту для обдарованої молоді міської ради, а також в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста-2021: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 6.0», який вшосте організовують міська рада та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ».

Основна мета акції «ФЕСТИВАЛЬ ВЕЖ» – це збереження культурно-історичної спадщини Житомира та створення тимчасового культурного середовища, сучасного публічного і туристично привабливого громадського простору на базі пам’ятки архітектури.

«Вежа – унікальний об’єкт для Житомира. Нині її простір не використовується і потребує реставрації, другого дихання.Під час акції черезінформаційну фотовиставку будуть продемонстровані реальні приклади використання/пристосування просторів веж, зокрема, і водонапірних у світі та в Україні, – розповідають авторки проекту «ФЕСТИВАЛЬ ВЕЖ», житомирянки Аліна Кундіч та Інга Якименко. – Крім цього, під час акції відбудуться виступи дітей і молодих музикантів Житомира. Також в рамках акції відвідувачі створять книгу відгуків і пропозицій щодо використання простору Водонапірної вежі Житомира. Далі ми плануємо передати її міському голові та депутатам».

26 червня під час відкриття «ФЕСТИВАЛЮ ВЕЖ» та упродовж наступної години (до 15:15 год.) в середині житомирської вежі відвідувачі зможуть переглянути інформаційну фотовиставку і насолодитись виступами музикантів та співаків, які є лауреатами всеукраїнських та міжнародних конкурсів:

  • Аніти Ципоренко (саксофон), вихованки Музичної школи імені Б. М. Лятошинського Житомирської міської ради;
  • Наталії Зубаревої та Ангеліни Ріхтер, котрі виконають незабутні пісенні композиції;
  • Ксенії Данилюк (скрипка), Дар’ї Книжник (флейта), Ігоря Ненашева (віолончель), Поліни Хайрутдінової (флейта), Олега Шелеста (кларнет), котрі також є студентами Житомирського музичного фахового коледжу імені В. С. Косенка.

Усі, хто не зможе потрапити на відкриття, має можливість побачити Водонапірну вежу в середині й в інші дні.