fbpx
   

У січні в Житомирі у тестовому режимі запрацює сміттєпереробний завод

Інфраструктура | 17:19, 9.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Будівництво сміттєпереробного заводу вже на завершальному етапі. До Житомира незабаром прибуде обладнання, аналогів якому немає в Україні.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Житомирської міської ради.

«Вчора з Хорватії виїхало 16 фур устаткування, необхідного для переробки та сортування сміття. Це основна лінія, яка сортуватиме органіку, пластик, папір та іншу вторинну сировину. Процес включатиме в себе компостування та переробку в RDF-паливо. Компост високої якості можна буде використовувати як добриво для рослин», – говорить заступник директора ТОВ «Ґрін Бін Україна» В’ячеслав Білоцький.

Завод працюватиме в автоматичному режимі, та невелика кількість персоналу обслуговуватимуть систему та контролюватимуть, як працює сучасне обладнання. З понеділка хорватські інженери вже навчатимуть працівників. Установка обладнання та його запуск займуть два місяці.

У тестовому режимі сміттєпереробний завод запрацює у січні, а в лютому уже прийматиме на переробку сміття.

Міський голова Сергій Сухомлин каже: наступним кроком стане будівництво ТЕЦ, яка спалюватиме RDF-паливо від майбутнього сміттєпереробного заводу.

Завдяки цьому у Житомирі суттєво скоротять використання газу комунальним підприємством «Житомиртеплокомуненерго».

«Спалювання 40 тис. тонн RDF – палива замінить ще 30 % використання газу по місту, – говорить міський голова.

Вартість будівництва такої станції, за розрахунками німецької компанії, становить близько 38 млн євро, а термін окупності складатиме 7 років.

«У нас вже є пропозиції від приватних інвесторів. Система обладнання на 20 % очищуватиме повітря. На станції буде система моніторингу викидів. Така опція є обов’язково. Дані в режимі онлайн передаються на європейський центр моніторингу».

Втілення таких заходів з енергоефективності дозволить розв’язати екологічну проблему, оскільки суттєво зменшаться викиди в атмосферу; фінансову, бо заощаджуватимуться бюджетні кошти і стримуватиметься зростання тарифів та сум у платіжках житомирян.