fbpx
   

У селі на Житомирщині учасникам АТО виділили землю, за рахунок якої планували розширити цвинтар

Cуспільство | 07:56, 29.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Жителі села Іванківці Семенівської територіальної громади Бердичівського району залишилися без землі під розширення кладовища, оскільки Держгеокадастр виділив її учасникам АТО. За два тижні конфлікт планують врегулювати.

Про це Суспільному розповіли жителі села Іванківці. Один із них, Іван Градашко, каже, що у селі не лишилося землі, де можна було б ховати померлих односельчан, оскільки ділянку, яка була передбачена для розширення кладовища, передали у власність.

“Землі під кладовище вже немає, – говорить Іван Градашко. – Вже можна вважати, що ми будемо хоронити людей на цьому пасовищі. Немає де наших людей поховати”.

Ще один місцевий житель Федір Шеретун розповідає, що передачу цієї земельної ділянки не погоджували з жителями села.

“Ті, хто розподіляють цю землю, мають погоджувати це з громадою, з головою сільської ради, але ніхто ні з ким не погоджує”, – сказав Федір Шеретун.

Колишній голова сільської ради Микола Шеретун говорить, що цю земельну ділянку планували виділити для розширення цвинтаря, а тому не розпайовували після ліквідації колгоспу.

“Але так відбулося, що цю земельну ділянку віддали атовцям, – розповідає Микола Шеретун, – і не місцевим, а з сусіднього села. Це вже триває три роки і люди просто стривожені, бо можуть лишитися без шматка землі, де можна буде поховати людину”.

Начальник відділу обласного управління Держгеокадастру в Бердичівському районі Олександр Вигівський каже, що землю виділяли законно, і погодження сільських рад для цього не було необхідним.

“Виділялися учасникам АТО дані земельні ділянки із земель запасу Іванковецької сільської ради, – говорить Вигівський. – Тоді це були вільні землі запасу, ніяких документів щодо пасовища чи цвинтаря не було і погодження сільських рад не передбачалося”.

Голова Семенівської громади Наталія Семенюк розповідає, що нині в сільраді розглядають варіанти врегулювання конфлікту, один із яких – виділити учасникам АТО іншу земельну ділянку.

“Було обіцяно учасникам бойових дій, що буде перенесена земельна ділянка, – говорить голова громади. – Один із учасників бойових дій погодився на таку пропозицію і, щоб лишилося місце для поховання. Цього конфлікту можна було б уникнути, якби дії Держгеокадастру були узгоджені із сільською радою”.

Начальник бердичівського відділу Держгеокадастру Олександр Вигівський каже, що дане питання планують вирішити найближчим часом.

“Ми зараз вирішуємо цей конфлікт щодо перенесення однієї з земельних ділянок. Я думаю, що за 2 тижні це все врегулюється”, – сказав Вигівський.