fbpx
   

У Новограді-Волинському запрацювала киснева станція

Медицина | 16:43, 28.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

В Новоград-Волинському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні (ТМО) запрацювала киснева станція, яка переробляє кисень з повітря. Завдяки цьому вдасться економити до 8 тисяч гривень щодня.

Директор Новоград-Волинського міськрайонного ТМО Василь Борис розповів Суспільному, що до цього кисень у медзаклад купували в балонах. Ціна одного балона становила близько чотирьохсот гривень. Новий кисневий генератор з концентратором кисню дає, в середньому, вісім тисяч гривень економії щодня.

“Цей кисень нічим не відрізняється від того, що в балонах. Станція виробляє його з повітря. Спеціальні компресори закачують кисень, після чого він потрапляє до генератора під тиском і там розділяється на кисень, азот і інші гази. Від станції проклали киснепровід, аби кисень централізовано потрапляв до інфекційного відділення лікарні, де лікуються хворі на коронавірус”, – говорить Василь Борис.

Зі станції кисень надходить у вісімдесят п’ять кисневих точок лікарні. Додатково у медзакладі є тридцять дев’ять кисневих концентраторів, з яких двадцять один – подвійний – тобто, розрахований на двох хворих. Важкі хворі перебувають на великих потоках кисню – один пацієнт на кисневій підтримці споживає за добу до двадцяти чотирьох балонів кисню. Нова киснева станція виробляє тридцять балонів кисню на добу. До введення в експлуатацію кисневої установки лікувальний заклад залежно від кількості хворих споживав близько 70 балонів кисню за добу.

“Ми розраховуємо, що завдяки цій станції будемо економити до тридцяти балонів кисню щодня. І відтепер лікарня не відчуватиме великого браку кисню для хворих”, – каже Василь Борис.

Киснева станція коштувала один мільйон двісті тисяч гривень. Мільйон сто тисяч гривень – це кошти обласного бюджету. До фінансування долучилося також місто Новоград-Волинський та об’єднані громади.

В планах лікарні – розвивати кисневе забезпечення. Зі слів Василя Бориса, нині вони ведуть переговори і готують проєктно-кошторисну документацію для купівлі системи, яка буде наповнюватися рідким киснем і переробляти його у газоподібний. Це потрібно, зокрема, для того, аби забезпечити безперебійну подачу кисню на випадок аварії. Приблизна вартість такого кріогенного газифікатора – два з половиною мільйони гривень.