fbpx
   

У МОЗ відповіли щодо смерті пацієнтки у Житомирі від нестачі кисню

Події | 16:53, 19.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заперечив, що смерть 39-річної викладачки Ольги Грабар в лікарні Житомира сталася через нестачу кисню.

Про це він повідомив 19 листопада під час брифінгу, – інформує Суспільне.

За його словами, жінка, яка пішла з життя через COVID-19, і яку не вдалося врятувати лікарям, перебувала в достатньо важкому стані в реанімації, в палаті інтенсивної терапії.

“Вона перебувала на апараті ШВЛ, на високопотоковому кисні, була заінтубована, але, на жаль, ускладнення, які дає вірус, крім того, супутні захворювання, які були у цієї жінки, не дали змоги врятувати її життя. Але навіть жодного натяку на те, що їй не надали кисневу терапію в необхідному обсязі, не було”, – сказав Максим Степанов.

Він також поінформував, що Міністерство охорони здоров’я відреагувало на повідомлення про те, що в Житомирі в лікарні №1 не вистачає кисню для хворих на коронавірус і розібрався в ситуації.

За його словами, на сьогодні в цій лікарні 106 ліжок забезпечені киснем, в лікарні перебувають 67 пацієнтів, які потребують кисневої терапії, всі її отримують.

Міністр охорони здоров’я також зауважив, що МОЗ відслідковує дописи в соціальних мережах, новини в ЗМІ, які стосуються ситуації із забезпеченням лікування хворих на COVID-19, і одразу намагається реагувати. Водночас, за словами Степанова, не завжди інформація в соцмережах відповідає дійсності:

“COVID-19 виніс всю проблематику, яка накопичувалася за всі роки нашої незалежності. Зрозуміло, що питання лікування і госпіталізації у нас далеко не ідеальні. Ми відстежуємо всі без винятку дописи в соцмережах, в ЗМІ, щодо проблем, які виникають в різних куточках нашої країни. Але ця інформація в тому вигляді, в якому її подають, не завжди відповідає дійсності”, – сказав Степанов.