fbpx
   

«У мене плани колосальні” — Володимир Литвин представив нові книги

Події | 15:45, 2.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Днями наш земляк Володимир Литвин представив у Новограді-Волинському одразу декілька своїх книг, над якими працював упродовж остан-нього часу. Йдеться про видання: «Президенти. Політичне лідерство: світові реалії, українська практика», «Будівничі українського національного відродження XIX-XX ст.» та «Устроители и разрушители СССР — в одной ипостаси».

Багаторічне поєднання науково-викладацької і політичної діяльності позначилося на підходах автора до написання книг. Вони змістовні, насичені фактажем та особистим поглядом на події. Володимир Михайлович зізнається, що тепер на науково-дослідницьку роботу часу вдосталь. Тож плани у нього колосальні. Сподівається, що зібрані ним історичні архіви стануть цікавим відкриттям для усіх, хто цікавиться науковою літературою.

На презентацію книг у Новограді-Волинському прийшли представники територіальної громади, працівники медицини, освіти і культури. Автор розповів про свою роботу над виданнями та поспілкувався з гостями.

Одна з виданих цьогоріч книг — про п’ятьох президентів незалежної України, із якими довелося працювати Володимиру Литвину. Обіймаючи керівні посади найвищого рівня, він був учасником і свідком найважливіших віх становлення української держави.

Інша презентована книга — «Будівничі українського національного відродження XIX-XX ст.».

— На прикладі низки історичних постатей я намагався показати їхнє інтелектуальне бачення місця України в нашому складному світі. Звісно, тут є і Котляревський, і Драгоманов, і Шевченко — низка людей, котрі склали основу ідеалогії, на якій без надриву має базуватися Україна. Особливо цікава — їх епістолярна спадщина, — розповів автор. — Є величезний масив листів видатних людей. Почитайте листи Лесі Українки до Драгоманова. Отримаєте масу задоволення й побачите, наскільки пророчо вона описувала тодішні події, які можна сьогодні прикласти на наше сьогодення».

Ще одне видання – Бібліографічний покажчик – підготовлено до 65-річчя від народження та 40-річчя початку наукової діяльності вченого: «Тут — перелік того, що я написав. Свого часу Борис Патон мені сказав: «Володя, завжди треба мати свій окоп, а окопом завжди є наука. Будуть змінюватися влада, люди, а освіта й наука завжди мають бути запитаними. На превеликий жаль, вони в нас досі не запитані».

Нові книги Володимир Литвин подарував усім гостям заходу.