fbpx
   

У Коростені на Житомирщині знесли ще один пам’ятник

Події | 15:44, 18.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Увечері 17 травня у Коростені знесли ще один пам’ятник “Коростенцям-залізничникам”. Про це на свої сторінці у мережі Facebook повідомила Коростенська громадська організація “Молодь Північного краю”, – пише Суспільне.

Пам’ятник, встановлений у 1968 році, спочатку мав назву “Зачинателям Всеукраїнського страйку залізничників”. У 2015 році його рішенням міської влади перейменували на пам’ятник “Коростенцям-залізничникам”.

У повідомленні громадської організації сказано, що пам’ятник 17 травня декомунізували спільно “Молодь Північного Краю”, громадська організація “Спортивно-Патріотичний клуб “Іскоростень” та депутати міськради.

8 травня на своїй сторінці громадська організація “Молодь Північного краю” писала про те, що вони дають міській владі Коростеня тиждень, щоб зняти інші пам’ятники, котрі підлягають декомунізації.

“Ми поки пропонуємо владі прибрати пам’ятники. Ми, ГО “Молодь Північного краю”, та небайдужі коростенці, а також добрі люди, даємо очільнику міста Москаленку час до 14 травня прибрати пам’ятники які залишилися. Якщо ви це не зробите самостійно – ми приберемо їх самі. Також звертаємось до СБУ: ви ловите колаборантів? Ми їх зберемо всіх в одному місці і це будуть захисники пам’ятників! Москаленко, наша країна була окупована Росією й імперія мітила територію, встановлюючи у нас пам’ятники своїм діячам. Зараз війна і ми маємо позбутися всього того, що має хоч якесь відношення до рашистів”, – сказано було у повідомленні організації, датованим 8 травня.

Напередодні, 7 травня, “Молодь Північного Краю” спільно з жителями міста та представниками тероборони демонтували пам’ятник комсомольцям, відомий також за його нинішньою назвою “Молоді Коростенщини ХХ століття”.