fbpx
   

У Баранівці екологи нарахували понад 1 млн грн збитків за забруднення земель

Екологія | 16:02, 28.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

У місті Баранівка Житомирської області екологи нарахували понад 1 млн грн збитків за забруднення земель хімічними речовинами.

Про це повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.

“На телефон «Гарячої лінії» Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло звернення стосовно розміщення відходів за межами території одного з підприємств утилізаторів в м. Баранівка Житомирської області.

З виїздом на місце державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища виявлено розміщення ймовірно забрудненої тирси, що могло призвести до забруднення земель хімічними речовинами.

Спеціалістами Відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції проведено відбір 3 (трьох) проб ґрунту, в місці видалення та захоронення відходів.

​Результатом вимірювань показників складу та властивостей ґрунтів виявлено перевищення вмісту хімічних речовин – заліза (рухомі форми), марганцю (валова форма), міді (валова форма), нікелю (валова форма), свинцю (валовий вміст) та цинку (валова форма) у порівнянні з контрольним вмістом речовини у ґрунті контрольної проби ґрунту. Як результат, встановлено забруднення земель хімічними речовинами.

​Відповідно до «Методики», загальний розмір шкоди, заподіяної внаслідок забруднення земель хімічними речовинами становить 1 млн. 041 тис. 148 гривень.

Матеріали по даному факту направлені до правоохороних органів для встановлення винних осіб, дії яких призвели до забруднення земель з метою притягнення їх до відповідальності”, – йдеться у повідомленні.