fbpx
   

У 30 ОМБр проходять навчання із використанням системи LASERTAG

Армія | 12:28, 14.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

В 30 ОМБр проходять двосторонні тактичні навчання підрозділів із використанням системи лазерної імітації стрільби LASERTAG, – повідомляють у прес-службі бригади.

Сутність тактичного навчання із застосування лазерних імітаторів полягає в навчанні підрозділів веденню бойових дій в умовах імітації ураження особового складу, озброєння та військової техніки вогнем з різних видів зброї за допомогою лазерного променю.

Навчання із даними технічними приладами відбувається вперше.

Система являє собою комплект лазерних випромінювачів і приймачів, що встановлюються на формі й екіпіровці солдатів, на ствол зброї кожного учасника і кожної одиниці техніки, задіяних на навчанні. Танкові, механізовані, мотопіхотні підрозділи обладнані датчиками та лазерами, що фіксують попадання, ведуть умовні бої один з одним.

Витрата умовних боєприпасів на бій визначається, виходячи з встановленого бойового комплекту на одиницю озброєння або бойову машину, з урахуванням збереження запасів у необхідних розмірах до кінця бою.

Так під час навчань цю систему встановили на танках, БМП, БРДМ , кулеметах, автоматах тощо. Для умовного ведення вогню з гармати та кулемета використовується імітатор стрільби зі спареним лазерним випромінювачем, що закріплюється на стволі. Відстань та область ураження гармати й кулемета різна, що робить умовне ведення вогню максимально реалістичним. Постріл супроводжується гучним звуком вибуху піротехніки, що підвищує реалістичність навчання. Кількість умовних пострілів може бути обмежена аналогічно до боєприпасів танка чи БМП.

За допомогою системи LASERTAG військовослужбовці для початку можуть навчитись взаємодіяти без бойової стрільби і коли всі дії відпрацьовані та удосконалені, навчаємі навчились діяти в тому чи іншому випадку, знаходити та уражати статичні або рухомі цілі на різній дистанції, здобувати навички взаємодії зі штатними приладами наведення та ураження, відпрацьовувати ведення вогню з гармати та кулемета бойових машин, можна переходити на навчання з бойовою стрільбою. Окрім того, на планшеті відображається вся статистика: як один підрозділ проводить наступ і як ефективно обороняється підрозділ в обороні. За силою засвічення променем лазера приймача робиться оцінка про точність влучення – пряме влучення означає «вбитий», дотичне «поранений». Обробка всієї інформації дозволяє створити цілісну картину збитку, завданого бойовій чи спеціальній техніці повне знищення, критичне ураження, втрата мобільності тощо, – розповідає інструктор старший лейтенант Анатолій Корецький.

Навчання із застосуванням лазерних імітаторів є ефективними, адже умови навчання максимально наближені до реальної бойової обстановки де можливо оптимально поєднати тактичні навички і вогневу підготовку. Під час визначення успіху підрозділам у ході розіграшу бойових дій враховуються не тільки фактичні дії підрозділів, але і результати вогневого ураження сторін.

Важливою особливістю системи є також можливість детального розбору дій кожного з учасників навчань після їх завершення, що забезпечує можливість виправлення допущених помилок у наступних бойових діях.