fbpx
   

Танкісти 30-ї ОМБр продовжують вишкіл на полігоні (ФОТО)

Армія | 16:35, 5.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

На бригадному полігоні продовжують свій вишкіл танкісти 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. Цього разу екіпажі танків вправлялися у влучності, виконуючи навчальну вправу стрільб вкладним стволом.

Стрільба вкладним стволом є неодмінним та обов’язковим елементом підготовки танкістів, – говорить командир підрозділу.

Вправа виконується шляхом пострілу великокаліберним патроном калібру 14,5 мм зі ствола, що вкладається у гармату танку. Навички командир танку і навідник отримують абсолютно такі ж самі, що й під час стрільби штатним артилерійським пострілом калібру 125 мм, і при цьому вбивається одразу два зайці. По-перше, не кожен полігон розрахований для стрільби боєприпасом такого калібру, тож в даному випадку підрозділу не довелося відбувати для вишколу на інший полігон, вистачило відстаней та умов свого, бригадного. І, по-друге, маємо суттєву економію, адже патрон калібру 14,5 мм коштує на порядок менше, ніж снаряд, а стрільба ним за балістикою прирівнюється до пострілу осколково-фугасним снарядом.

Тож як це відбувається на практиці. Екіпаж вирушає на вихідний рубіж та завантажує боєприпаси. З ходу йому потрібно вразити мішень «танк» на відстані 900-1200 метрів, мішені «кулемет», «безвідкатна гармата на автомобілі», та «група піхоти», а це – дві ростові фігури. Після відпрацювання по всіх цілях екіпаж повертається на вихідний рубіж.

Практичним стрільбам передували теоретичні заняття з вивчення основ та правил стрільби, опанування заходів безпеки, приведення до нормального бою озброєння танку, виконання нормативів із завантаження трьох артилерійських пострілів та коробки до спареного кулемету, а також надання першої домедичної допомоги. Лише після відпрацювання всіх нормативів екіпаж допускався до практичного виконання вправ стрільб.

Особовий склад танкового батальйону у повному обсязі виконав поставлене завдання, і всі екіпажі показали високий вишкіл, вразивши цілі. Це й не дивно, адже більшість військовослужбовців – бувалі вояки, учасники бойових дій. Чимало з них пройшли запеклі бої 2014-2015 років, і тепер передають свій безцінний бойовий досвід молодому поколінню контрактників.