fbpx
   

Суд ув’язнив чоловіка, який втік з виправного центру через сімейні проблеми

Суд | 15:21, 15.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Ухвалено вирок 36-річному засудженому, котрий ухилився від відбування покарання та на місяць утік із виправної установи.

Чоловік неодноразово судимий за крадіжки, а востаннє був засуджений до двох років обмеження волі за вчинення незакінченого замаху на порушення недоторканності житла (ч. 3 ст. 15 та ч. 1 ст. 162 КК України).

Восени минулого року молодик прибув до Бердичівського виправного центру №108, де під підпис був ознайомлений із вимогами законодавства щодо умов відбування призначеного йому покарання та був попереджений про кримінальну відповідальність у разі порушення режиму. Однак уже за кілька тижнів після свого прибуття засуджений шляхом перетину основної огорожі, розуміючи протиправність своїх дій, самовільно залишив територію виправної установи.

Вдався до нового злочину… через сімейні проблеми, розв’язати які було під силу тільки йому – розповів на суді обвинувачений. Повідомив, що після вечірньої перевірки, скориставшись тим, що його дії ніхто не бачить, переліз через паркан і подався у Київ до матері. А через місяць, каже, сам повідомив виправну установу про своє місцезнаходження.

У скоєному чоловік щиро розкаявся, просив «визначити строк поменше» та врахувати наявність у нього малої дитини і матері, яка потребує догляду. За наслідками розгляду справи суд визнав обвинуваченого винним у правопорушенні, передбаченому частиною першою статті 390 Кримінального кодексу України, та за сукупністю вироків призначив йому остаточне покарання у виді півторарічного позбавлення волі.

На думку суду, така кара сприятиме кращому виправленню молодика й запобігатиме вчиненню ним нових протиправних дій. До набрання вироком законної сили обвинувачений перебуватиме під вартою.