Швидко бігали, влучно стріляли та водили бойові машини «наосліп»

Суспільство
3952
Швидко бігали, влучно стріляли та водили бойові машини "наосліп"

Впродовж двох днів за ініціативою та під керівництвом командування оперативного командування «Північ» на одному з полігонів Новоград-Волинського гарнізону проходили змагання серед піхотинців. За звання кращого змагалися гранатометники, снайпера, кулеметники та механізовані взвода 30 окремої механізованої бригади. Так як наша частина лише нещодавно залишила східні рубежі «палаючого кордону», тому за мету керівництво ставило не втратити вмінь та навичок з вогневої підготовки серед особового складу, і до того ж, змагальний процес — найкраща рушійна сила в ході будь-якої підготовки.

5 липня, змагалися гранатометники (РПГ-7в), обслуги кулеметів ПКМ, снайпери та гранатометні розрахунки АГС-17, а сьогодні визначали кращих серед екіпажів БМП-1. Змагання передбачали проведення випробувань у таких номінаціях: спортивна, професійна та злагоджених дій підрозділів.

Під час виконання завдань у спортивній номінації учасники повинні були показати витривалість в бігу та майстерність у веденні влучного вогню з автомата по нерухомій цілі з різних положень.


Професійна номінація складалася із трьох завдань:
— снайперська стрільба з БМП;
— стрільба з місця по цілях, що з’являються, зі зміною вогневої позиції зі штатної стрілецької зброї;
— водіння на точність.


Переможцем в першому завданні вважався той взвод, який набрав максимальну кількість очок під час стрільби трьома снарядами з відстані 800 м. В той час коли екіпажі виконували своє завдання , решта військовослужбовців, які входять до штату механізованого взводу, а саме: стрільці, кулеметники, гранатометники виконували завдання 2.

Під час виконання третього завдання екіпажі бойових машин долали різноманітні природні перешкоди. Одним із складних елементів під час виконання завдання було подолання перешкоди із закритим прибором спостереження механіка-водія. Дана задача здійснювалося водієм «всліпу», а його діями керував навідник – оператор бойової машини із башти.


В номінації «злагодження підрозділу під час наступу» командири повинні були показати уміння та навички управляти підрозділом та вогнем в ході ведення наступального бою. Завданням взводу було з ходу знищити або захопити позицію противника, який зайняв оборону. Номінація оцінювалася за результатами вогневого ураження та за тактикою дій підрозділів.

Підведення підсумків конкурсу і заохочення переможців проводив начальник управління — заступник командувача військ оперативного командування «Північ» з бойової підготовки полковник Літвінов С.П.
Переможці даних змагань отримали не лише грамоти, але й цінні подарунки, адже як сказав командир бригади: «Кожен труд та старання бійця повинні бути оцінені належним чином».

 Джерело: 30 ОМБр