Чотирьох дітей шукали у нічних полях два десятки поліцейських

Суспільство
3181
Чотирьох дітей шукали у нічних полях два десятки поліцейських

Ледь не закінчилася великим нещастям подорож чотирьох дітей із села Житниці, що на Житомирщині. Літнього спекотного ранку 10-річний Павло, 8-річний Юрко та 5-річний Ваня, а також їхній двоюрідний брат 10-річний Сергій вирішили помандрувати за село і… зникли.

Коли хлопці не повернулися ані в обід, ані надвечір, батьки почали їх шукати, але даремно. «Сама бігала шукала. А потом мені сказали, що вони в Маркушах. Там шукали, не змогли знайти», ─ розповіла мама.

Як потім з’ясувалося, діти насправді пішли пішки до сусіднього села, і там цілий день гралися з однолітками. Під вечір полем рушили додому, але дорога та розваги забрали багато часу. Хлопці і не зчулися, як звечоріло. Зрозумівши, що вже запізно і побоюючись покарання від батьків за те, що пішли без дозволу нікого не попередивши, дітлахи вирішили заночувати у полі серед соняхів, переборюючи голод і холод.

«Помідори, капусту їли. Було холодно, я спати не міг… Павло навіть задрімав, а я не спав, бо було холодно і трохи лячно. А молодші хлопці тулилися до мене. Намагався вкритися кукурудзяним листям та футболкою», ─ зізнається Сергій.

Усе могло завершитися і трагедією. Хоч і літо, а ночі уже доволі прохолодні, під ранок температура повітря падає до 13-14 градусів по Цельсію, з рясною холодною росою, а молодшому мандрівникові було лише п’ять років. Та і старші хлопці цілком могли «заробити» собі пневмонію. Проте, на щастя, усе обійшлося, якщо не драти до уваги переляк, що його пережили діти. До них навіть привид приходив ─ «баба в хустці».

«Ось така голова в хустці мені привиділася. Я злякався, закрив очі і сиджу», ─ розповів Сергійко.

Поки хлопці трусилися від холоду й жаху посеред поля, батьки збилися з ніг у пошуках. Ганна, мама одного з хлопців каже, раніше діти ніколи так надовго не йшли з дому.

Налякані батьки об’їздили усі навколишні села, обшукали ставки та лісосмуги. Гнали від себе страшні думки.

«І в Маркушах, були і в Бистрику були, ну, скрізь, де можна було. Є два ставка глибоких, могли туди піти», ─ розповів батько.

Уже опівночі нажахані батьки викликали поліцію. Цілих 5 груп правоохоронців шукали дітей в полях.

«Надзвичайна ситуація, а тому керівництвом було прийнято рішення про організацію груп. Одна із груп гукала дітей і вони вже відгукнулися – на їхні імена», ─ розповіла інспектор Олеся Чубоха.

Дітлахів знайшли лише за два кілометри від села. Вони кажуть, що чули, як їх шукають дорослі, але боялися вийти й відгукнулися лише на світанку, коли геть позамерзали.

«Звичайно, їсти хотіли, голодні. Швиденько чаю нагріли, наїлися, помилися, лягли спати. Слава Богу, здорові, ніхто не кашляє», ─ розповіла мама.

Батьки, щасливі від того, що все минулося, вирішили мандрівників не карати. «Вони вже самі злякалися, і після такого навряд чи будуть далеко ходити», ─ сподівається батько.

Самих батьків за те, що не догледіли дітей, поліцейські мають підстави притягти до адміністративної відповідальності. Проте, звичайно, штраф в цьому випадку не найгірше завершення пригод маленьких мандрівників.

Автор: Павло Правий