fbpx
   

Скільки перед святами коштуватимуть ялинки та сосни у Житомирі?

Cуспільство | 09:36, 30.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

На держпідприємстві “Житомирське лісове господарство” розповіли, що ціни на ялинки та сосни у Житомирі лишаються на рівні минулорічних. За одне дерево продавці правлять від 90 до 300 гривень.

Про це Суспільному розповіла інженерка лісових культур Житомирського лісового господарства Олена Воробйова. За її словами, ялинки та сосни продають не лише на ялинкових базарах, а й в лісовому господарстві.

“Ціна залежить від висоти ялинки чи сосни, – говорить Олена. – Все, що висотою до 1 метра, коштує 90 гривень, а далі вже залежить від висоти дерева. Найдорожча ялинка буде та, яка у висоту має від 2 з половиною до 3 метрів”.

Продавчиня на ім’я Любов торгує композиціями із соснових гілок. Свій товар продає по 50 гривень – каже, що ціни лишаються на рівні минулорічних:

“Мені їх допомагає робити чоловік. На виготовлення однієї йде 25 хвилин. Складається композиція з обрізків та гілочок, бо зараз вирізають сосну, і ми збираємо гілочки”.

Торгують новорічними деревами і Володимир та Галина. Ціна, говорять кореспондентам Суспільного, залежить від висоти дерева.

“Часу витрачаєш небагато, але складно виготовити, – каже Галина про свою роботу. – Збираємо гілочки та робимо ялинки. 100 гривень отака ялинка, а менша коштує 40-50, а вищі – по 120-150. Попит є – дітям беруть, онукам”.

Продавці, які торгують зрізаними деревами, спілкуватися на камеру відмовилися, проте у розмові розповіли журналісту, що усі накладні та дозволи на продаж мають.

Попри заявлені на рівні минулорічних ціни, не всі жителі міста купуватимуть ялинки. Житомирянка Надія каже, що їхня родина встановлює штучне деревце:

“Ми поки ставимо штучну ялинку. Жива коштує, ми щойно спитали, 150 гривень. У горщику ми не купуємо, бо її потім нікуди подіти”.

Інженерка Житомирського лісового господарства Олена Воробйова розповідає, що у їх господарстві є попит на всі види ялинок – як на зрізані дерева, так і ті, що продають у горщиках:

“Люди цікавляться і питають за ялинки в горщиках, бо така ялинка має майбутнє. Покупці потім можуть висадити її в себе на подвір’ї чи біля під’їзду, чи деінде. Просто таку ялинку треба правильно зберігати – не ставити її до джерела тепла і слідкувати, щоб вона недовго стояла в квартирі”.

Торгуватимуть ялинками до 31 грудня