fbpx
   

Що буде, якщо не платити за комуналку під час війни

ЖКГ | 12:18, 28.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Чи потрібно розраховуватися за комунальні послуги та яке покарання чекає за їх несплату, – розповідає Сьогодні.Гроші.

Під час війни українцям дозволили оплачувати послуги ЖКГ за можливості. Держава не нараховуватиме штрафи та пеню за несплату рахунків, а також не вимикатиме постачання газу, води, електроенергії тощо.

Про це розповіли у Центрі протидії дезінформації.

Тобто від сплати комуналки українців фактично не звільняють, лише послаблюють умови.

Чи будуть карати після війни?

За інформацією міністра соціальної політики України Марини Лазебної, карати споживача за борги перед житлово-комунальними службами одразу ж після війни ніхто не буде.

Проте, якщо є можливість оплати, то краще зробити це, оскільки служби ЖКГ зараз працюють на межі можливостей. У деяких регіонах комунальники змушені виходити на роботу навіть під обстрілами окупантів, щоб забезпечити громадянам постачання води, електрики та тепло в домівках.

За несплату комуналки не забиратимуть і субсидії, адже всі види соціальних послуг держава сплачуватиме регулярно й у повному обсязі.

Варто зазначити, що за правилами споживача можуть позбавити субсидії, якщо у нього є заборгованість понад 680 грн протягом більш ніж 3 місяців. Та оскільки субсидію платять лише до закінчення опалювального сезону, тобто до травня, то аналіз заборгованостей проводитимуть вже після його завершення. А це означає, що громадяни зможуть отримати всі субсидійні виплати, передбачені на опалювальний сезон 2021/2022.

Оплата комуналки на пошті

“Укрпошта” до квітня вдвічі знизила комісію за оплату комунальних послуг у відділеннях.

Сплатити комунальні послуги з комісією вдвічі меншою, ніж у мирні часи, можна з 15 березня по 1 квітня в будь-який час дня.

Нагадаємо, що “Укрпошта” працює майже в усіх областях. У регіонах, де активні воєнні дії, — з певними обмеженнями.